• 2016-09-09

Reedycje albumów Yoko Ono

Niebawem na rynku pojawi się niezwykła kolekcja muzycznych dokonań Yoko Ono. Będzie to reedycja 11 albumów, które pierwotnie ukazały się w latach 1968–1985. Będę one dostępne na winylu i po raz pierwszy w formie elektronicznej, w nowej zremasterowanej wersji. Płyty ukażą się dzięki współpracy między wytwórniami Secretly Canadian i Chimera Music. Za dystrybucję w Polsce odpowiedzialna jest firma [PIAS].

Yoko Ono (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Yoko Ono (źródło: materiały prasowe wydawcy)

11 listopada, jako pierwsze, pojawią się następujące tytuły: Unfinished Music No. 1: Two Virgins (1968), Unfinished Music No. 2: Life With The Lion (1969) oraz Yoko Ono/Plastic Ono Band (1970).

Unfinished Music No. 1: Two Virgins powstał we współpracy z Johnem Lennonem. Legendarny Beatles i Yoko byli jedną z najsłynniejszych par wszechczasów. Ich wspólny projekt jest muzycznym dokumentem opisującym stan zakochania, pierwszej fazy ich związku. Utwory na płytę zostały zarejestrowane w ciągu jednego weekendu wiosną 1968 r., w Kenwood – w domu Lennona. Winylowa reedycja albumu dodatkowo zawierać będzie kompozycję „Remember Love”, która nie pojawiła się na pierwotnej wersji krążka.

Tematem przewodnim Unfinished Music No. 2: Life With The Lions jest również miłość ukazana jako wartość, którą nie do końca da się zgłębić i która sama w sobie jest ponadczasowa. Album powstał w kolaboracji z Johnem Lennonem. Strona B została zarejestrowana w niecodziennych warunkach, na sali chorych Szpitala Queen Charlotte w Londynie. Yoko Ono była hospitalizowana w związku z komplikacjami ciążowymi. W wyniku powikłań poroniła. Zdjęcie okładkowe albumu zostało wykonane w szpitalu. Reedycja dodatkowo zawierać będzie utwory Song For John oraz Mulberry, których nie znajdziemy na pierwotnej wersji albumu.

Krążek Yoko Ono/Plastic Ono Band, wydany w 1970 r., wyprzedził swoje czasy i po dziś dzień jest inspiracją dla wielu muzyków na całym świecie. W tym awangardowym projekcie, oprócz Yoko Ono, wzięły udział takie gwiazdy jak Ringo Starr, Klaus Voormann, legenda jazzu Ornette Coleman oraz John Lennon. Reedycja dodatkowo zawierać będzie utwory: Open Your BoxSomething More Abstract, Why (Extended Version), oraz The South Wind, które nie pojawiły się na pierwotnej wersji albumu.

Yoko Ono  | Reedycje albumów
11 listopada 2016 roku
Secretly Canadian

Dodaj komentarz