• 2016-09-09

Reedycje albumów Yoko Ono

Niebawem na rynku pojawi się niezwykła kolekcja muzycznych dokonań Yoko Ono. Będzie to reedycja 11 albumów, które pierwotnie ukazały się w latach 1968–1985. Będę one dostępne na winylu i po raz pierwszy w formie elektronicznej, w nowej zremasterowanej wersji. Płyty ukażą się dzięki współpracy między wytwórniami Secretly Canadian i Chimera Music. Za dystrybucję w Polsce odpowiedzialna jest firma [PIAS].

Yoko Ono (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Yoko Ono (źródło: materiały prasowe wydawcy)

11 listopada, jako pierwsze, pojawią się następujące tytuły: Unfinished Music No. 1: Two Virgins (1968), Unfinished Music No. 2: Life With The Lion (1969) oraz Yoko Ono/Plastic Ono Band (1970).

Unfinished Music No. 1: Two Virgins powstał we współpracy z Johnem Lennonem. Legendarny Beatles i Yoko byli jedną z najsłynniejszych par wszechczasów. Ich wspólny projekt jest muzycznym dokumentem opisującym stan zakochania, pierwszej fazy ich związku. Utwory na płytę zostały zarejestrowane w ciągu jednego weekendu wiosną 1968 r., w Kenwood – w domu Lennona. Winylowa reedycja albumu dodatkowo zawierać będzie kompozycję „Remember Love”, która nie pojawiła się na pierwotnej wersji krążka.

Tematem przewodnim Unfinished Music No. 2: Life With The Lions jest również miłość ukazana jako wartość, którą nie do końca da się zgłębić i która sama w sobie jest ponadczasowa. Album powstał w kolaboracji z Johnem Lennonem. Strona B została zarejestrowana w niecodziennych warunkach, na sali chorych Szpitala Queen Charlotte w Londynie. Yoko Ono była hospitalizowana w związku z komplikacjami ciążowymi. W wyniku powikłań poroniła. Zdjęcie okładkowe albumu zostało wykonane w szpitalu. Reedycja dodatkowo zawierać będzie utwory Song For John oraz Mulberry, których nie znajdziemy na pierwotnej wersji albumu.

Krążek Yoko Ono/Plastic Ono Band, wydany w 1970 r., wyprzedził swoje czasy i po dziś dzień jest inspiracją dla wielu muzyków na całym świecie. W tym awangardowym projekcie, oprócz Yoko Ono, wzięły udział takie gwiazdy jak Ringo Starr, Klaus Voormann, legenda jazzu Ornette Coleman oraz John Lennon. Reedycja dodatkowo zawierać będzie utwory: Open Your BoxSomething More Abstract, Why (Extended Version), oraz The South Wind, które nie pojawiły się na pierwotnej wersji albumu.

Yoko Ono  | Reedycje albumów
11 listopada 2016 roku
Secretly Canadian

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR