• 2016-09-09

Zobacz zwiastun i plakat filmu Królewicz Olch

Polska premiera Królewicza Olch w reżyserii Kuby Czekaja odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie produkcja walczy o nagrody w Konkursie Głównym. Już dziś można zobaczyć zwiastun i plakat filmu.

 „Królewicz Olch”, reż. Kuba Czekaj (źródło: materiały prasowe producenta)

„Królewicz Olch”, reż. Kuba Czekaj (źródło: materiały prasowe producenta)

Autorką specjalnie namalowanego obrazu jest młoda polska malarka – Agata Kus. Opracowaniem graficznym zajęła się Katarzyna Walentynowicz. Film wyprodukowało Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Pomysł na powielenie bohatera na plakacie jest naturalną konsekwencją mojej serii obrazów z Bliźniakami. W swoich pracach często wykorzystuję dziecięcych bohaterów filmowych (np. seria obrazów z małą Aną Torrent na wystawie w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK). Królewicz Olch również ma wiele odbić, wizerunków i ról. – mówi o inspiracji do powstania obrazu malarka Agata Kus.

O filmie: Wybitnie utalentowany czternastolatek rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka, autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec znajduje rozwiązanie zagadki przejścia między światami.

Królewicz Olch, reż. Kuba Czekaj
Produkcja: Studio Munka-SFP
Premiera podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni
Od 19 do 24 września 2016 roku

Dodaj komentarz