Nominacje do nagrody głównej na Festiwalu Opowiadania

Znane są już informacje o nominacjach do głównej nagrody konkursu na najlepsze opowiadanie w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

„12. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„12. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jury konkursu na najlepsze opowiadanie w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania nominowało do nagrody głównej 15 osób, z których jedna otrzyma w październiku 5000 złotych. W tym roku konkursowe hasło brzmiało: „2 maja 2018, czwarta rano, Bydgoszcz”, a na konkurs nadesłano 356 tekstów. Konkursowe zgłoszenia przyszły w tym roku nie tylko z Polski, ale również z Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Czech, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Luksemburga, Islandii. Tylko jedna osoba z nominowanych mieszka w Bydgoszczy. Wszyscy za to otrzymali zaproszenie do udziału w nieodpłatnych warsztatach twórczego pisania organizowanych w ramach MFO.

Nominowana piętnastka: Paula Betscher, Córka fryzjera; Przemysław Ćwik, Transformacja; Weronika Doboszyńska, Legendarny bohater; Jarosław Dudycz, Przez kuchenne drzwi;  Olga Gitkiewicz, Lorem ipsum; Izabela Horbik Fala; Dagmara Klein, Cuda; Dorota Lizurej, Cięcie; Maksymilian Nowicki, Plan działania; Joanna Pachla, Matka boska od pekapu; Joanna Pawlusiów, Kilka słów o moim bracie; Paweł Radziszewski, Najważniejsza rzecz na świecie; Kamil Szuszkiewicz, O perspektywach; Szymon Wegner, Ostatni podryw Janka; Michał R. Wiśniewski, Nienasycony głód.

Nominacje do nagrody głównej
12. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania
Od 6 do 9 października 2016 roku
Wrocław

Dodaj komentarz