Najlepsi absolwenci katowickiej ASP

Już od 8 września w Galerii Rondo Sztuki oglądać będzie można prace najlepszych absolwentów Wydziału Artystycznego katowickiej ASP ostatniej dekady. Wystawa Błysk to pierwsza okazja, aby jednocześnie zetknąć się z dokonaniami ponad 30 młodych śląskich malarzy i grafików prezentujących tak szerokie spektrum wypowiedzi.

Justyna Jędrzejowska, „Chłopiec” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Justyna Jędrzejowska, „Chłopiec” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katowicka ASP jest jedyną artystyczną uczelnią w kraju, która może pochwalić się tak długofalowym i wielowymiarowo realizowanym projektem. Efektem współpracy z BPSC jest nie tylko kilkadziesiąt nagród przyznanych w konkursie Najlepszy Dyplom ale także licząca już ponad 60 prac firmowa kolekcja młodej sztuki – największa taka w Polsce.

Błysk zaprezentuje pełne spektrum wypowiedzi młodych twórców: od klasycznych mediów, takich jak malarstwo czy grafika artystyczna, po działania interdyscyplinarne i intermedialne. Podczas wystawy podziwiać będzie można dzieła ponad 30 artystów – wszystkich laureatów konkursu na Najlepszy Dyplom – absolwentów Wydziału Artystycznego, ale także innych twórców, których prace oglądać można na co dzień w siedzibie BPSC, w tym tak znanych artystów jak Tomasz Struk, Kazimierz Cieślik i Ireneusz Walczak.

Wystawa stanowi pierwszą okazję do wglądu w obecny kształt i dynamikę rozwoju projektu realizowanego z BPSC w szerszej perspektywie czasu, co tworzy istotny i ciekawy pretekst do szerszych interpretacji, m.in. w kontekście pojawiających się nowych postaw i tendencji – podkreśla prof. ASP, dr hab. Grzegorz Hańderek – Pozycja wielu spośród artystów, którzy wystawią swoje prace znacząco wzrosła od momentu uzyskania przez nich dyplomu co z pewnością wzmacnia wartość samej kolekcji, ale potwierdza też słuszność decyzji komisji konkursowych.

W wystawie udział wezmą: Lena Achtelik, Małgorzata Bednarczuk, Alicja Boncel, Katarzyna Budka, Marta Czarnecka, Bartłomiej Dudek, Szymon Durek, Jan Dybała, Agnieszka Florczyk, Justyna Jędrzejowska, Katarzyna Kania, Malwina Kidala, Szymon Kobylarz, Jakub Kowalczyk, Barbara Kubska, Małgorzata Kulik, Artur Masternak, Ewa Mrowiec- Łysy, Monika Mysiak, Kajetan Pasztuła, Szymon Prandzioch, Anna Rank, Dobrosława Rurańska, Natalia Rybka, Szymon Szewczyk, Hanna Sitarz, Bianka Szlachta, Ewa Toczkowska, Sylwia Woźniczka, Joanna Zdzienicka, Erwina Ziomkowska oraz Kazimierz Cieślik, Tomasz Struk i Ireneusz Walczak.

Błysk, Wystawa Absolwentów Wydziału Artystycznego katowickiej ASP
Od 7 do 30 września 2016 roku
Galeria Rondo Sztuki w Katowicach

Dodaj komentarz