Podróżowanie z Beniaminem

Dowody na Istnienie przedstawiają kolejną książkę z serii Stehlík – autorskiej serii ulubionej literatury czeskiej Mariusza Szczygła – czyli Podróżowanie z Beniaminem Martina Vopěnki.

Martin Vopěnka, „Podróżowanie z Beniaminem” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Martin Vopěnka, „Podróżowanie z Beniaminem” (źródło: mat. pras. wydawcy)

David, dobrze sytuowany mężczyzna, po tragicznej śmierci żony zostaje sam z ośmioletnim synem. Nagle jest wolny, czuje, że nic go już nie trzyma w Pradze i wreszcie ma okazję zbliżyć się do własnego dziecka, o którym nic nie wie. Dlatego wpada na pomysł, że wyruszą razem „zagubić się w Nieznane”. Dla chłopca to wspaniała przygoda, dla ojca próba odnalezienia sensu życia. Jadą przed siebie, coraz dalej i dalej, ale wakacje się kończą, a chłopiec nie stawia się na rozpoczęcie roku szkolnego. Ojciec przestaje interesować się swoją firmą. Obaj przekraczają nie tylko kolejne granice państw, ale i granice własne – między ojcem i synem. Nie znają celu swojej podróży, nie podążają w żadnym określonym kierunku, chcą tylko być razem, zagubieni tak, żeby nikt nie wiedział, gdzie są, a rzucone bez zastanowienia słowa o „zagubieniu się w Nieznanym”, niczym w greckiej tragedii, tylko czekają, żeby się wypełnić.

Martin Vopěnka (1963) – z wykształcenia fizyk jądrowy. Jest autorem 15 powieści. Należą one – tak jak książki wydawanego już w Polsce Jana Balabana – do mniej u nas znanego nurtu literatury czeskiej. Nie są zbiorem piwnych anegdot czy dowcipnych historyjek z mądrymi pointami. Nie ma w nich śmiechu, jest za to metafizyka, filozofia i psychologia.

Martin Vopěnka, Podróżowanie z Beniaminem
Premiera: 19 września 2016 roku
Wydawnictwo Dowody na Istnienie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR