• 2016-09-05

Polska Amelia zamieszkała w Grand Budapest Hotel

Kino Świat prezentuje pełne magii i gwiazd zdjęcia z filmu Szczęście świata – nominowanego do Złotych Lwów obrazu Michała Rosy z Karoliną Gruszką, Krzysztofem Stroińskim i Agatą Kuleszą.

„Szczęście świata”, reż. Michał Rosa (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Szczęście świata”, reż. Michał Rosa (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Szczęście świata – taki tytuł nosi nowy film Michała Rosy, twórcy wielokrotnie nagradzanych obrazów: Co słonko widziało, Cisza i Rysa. To pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku – pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki. W obsadzie produkcji, przywodzącej na myśl światowe hity Amelia i Grand Budapest Hotel, wystąpiły topowe nazwiska polskiej kinematografii, m.in.: Karolina Gruszka, Agata Kulesza i Krzysztof Stroiński. Szczęście świata znalazło się w prestiżowym gronie filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego 41. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Warszawski dziennikarz i bon vivant Sobański (Tomasz Borkowski) opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, nieliczne tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku, miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są piękna Róża (Karolina Gruszka) – obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni – ekscentryczny pasjonat botaniki Tomasz (Krzysztof Stroiński), „przyjaciel domu” Jan (Przemysław Bluszcz), matematyczny geniusz na posadzie windziarza – Rufin (Dariusz Chojnacki), a także próbujący wyrwać się spod wpływów zaborczej matki (Agata Kulesza) nastolatek Harald. Chwile spędzone przez nich z piękną sąsiadką kuszą lekkością i swobodą, objawiając świat, do którego nie mieli dotąd dostępu. Jednak dziewczyna darzy uczuciem tylko jednego. Pewnego dnia Róża znika z życia kamienicy, pozostawiając w sercach adoratorów ślad – puste miejsce, tęsknotę oraz uczucia, które w przyszłości odmienią losy każdego z mężczyzn.

Szczęście świata, reż. Michał Rosa
Obsada: Karolina Gruszka, Krzysztof Stroiński, Agata Kulesza, Tomasz Borkowski, Dariusz Chojnacki, Dorota Segda, Andrzej Konopka
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach w 2017 roku

Dodaj komentarz