Sprawdzam!

BWA w Jeleniej Górze zaprasza na wystawę grupy młodych polskich artystów wywodzących się z Jeleniej Góry i okolic.

Stach Szumski, „Otlar”, 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stach Szumski, „Otlar”, 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W BWA zobaczyć będzie można malarstwo, rysunek, grafikę, rzeźbę, instalacje, fotografię oraz wideo. Wystawa Sprawdzam! jest doskonałą okazją do zestawienia różnorodnych spojrzeń na sztukę i postaw twórczych. Począwszy od krytycznego podejścia do rzeczywistości, po nostalgiczne odwołania do przeszłości. BWA Zaprezentuje wiele interesujących rozwiązań formalnych, pokaże prace utrzymane w realistycznym porządku, konceptualną grę form oraz abstrakcję. Będą to wypowiedzi należące do, trwającego już od lat 90., zjawiska pozwalającego na eksperymentowanie, manipulacje formalne, przenikanie się dziedzin i mediów.

W wystawie udział wezmą: Małgorzata Amarowicz, Marek Brocki Brodowski, Jonasz Chlebowski, Sandra Gałka, Joanna Gudakowska, Joanna Jankowska, Kamila Krzyżaniak, Agnieszka Jagoda Kwiatkowska, Marina Lewandowska, Grzegorz Łoznikow, Marta Magierecka, Kaja Pachulska, Weronika Pełczyńska, Iwo Rachwał, Damian Reniszyn, Sandra Rzeszutek, Agnieszka Rzońca, Marcin Smosna, Stanisław Szumski, Eugenia Wasylczenko.

Prof. Paweł Jarodzki tak pisze o tej grupie osób: nie ma w tych wybranych dwudziestu twórcach ani krzty prowincjonalizmu. Są obyci ze światem i ze współczesną sztuką. Najpewniej jest to właśnie zasługa galerii, która nie jest galerią prowincjonalną i nie tylko prezentuje najważniejsze osiągnięcia sztuki polskiej, ale też nie słyszałem, żeby dla jakiegokolwiek artysty nie było wyjątkowym zaszczytem zaproszenie do niej.

Sprawdzam!
Od 9 do 30 września 2016 roku
Wernisaż 9 września 2016 roku, godz. 17.00
BWA w Jeleniej Górze

Dodaj komentarz