• 2016-09-03

Sługi boże

Już 16 września do kin wejdą Sługi boże z Bartłomiejem Topą, Julią Kijowską i Małgorzatą Foremniak. Premiera kryminału odbędzie się tuż przed jego pokazami na Festiwalu Filmowym w Gdyni w ramach Konkursu Głównego.

„Sługi boże”, reż. Mariusz Gawryś (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Sługi boże”, reż. Mariusz Gawryś (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Mariusz Gawryś, reżyser i współautor scenariusz, tak mówi o filmie: to historia kryminalna. Mamy dwójkę bohaterów i śledztwo, którego ważnym elementem są służby specjalne, Bank Watykański i tajemnicze morderstwa kobiet. Bohaterowie, próbują rozwikłać zagadkę, dotykają bolesnych tajemnic swojego życia. Można powiedzieć, że komisarz Warski, polski policjant, i Ana Wittesch, policjantka z Berlina, to taka para, w której mężczyzna jest po przejściach, a kobieta z przeszłością.

Głównym bohaterem filmu jest bezkompromisowy komisarz Warski, którego gra Bartek Topa. Na ekranie partneruje mu Julia Kijowska. „Dostałam propozycję zagrania w tej opowieści innej bohaterki, ale od początku bardzo interesowała mnie historia tajemniczej Any Wittesch. Nie do końca wiadomo, dlaczego przyjeżdża do Polski i jaką ma motywację. Podobała mi się dziewczyna, która się kręci w tej historii, niewiele mówi, niewiele o niej wiemy, a potem okazuje się, że jest kluczowa dla intrygi” – opowiada aktorka.

Premiera kryminału odbędzie się tuż przed jego pokazami na Festiwalu Filmowym w Gdyni w ramach Konkursu Głównego. Dostępny jest już jednak wyjątkowy materiał – nowa piosenka Fisza Emade Tworzywo Biegnij dalej sam, która premierowo znalazła się w drugim zwiastunie filmu.

Sługi boże, reż. Mariusz Gawryś
Obsada: Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Henryk Talar, Krzysztof Stelmaszyk, Adam Woronowicz, Andrzej Konopka, Zbigniew Stryj, Michał Meyer, Monika Dryl
Dystrybutor: Next Film
W kinach od 16 września 2016 roku

Dodaj komentarz