• 2016-09-03

Stabat Mater / Harnasie

Po wakacyjnej przerwie zespoły artystyczne Opery Nova w Bydgoszczy rozpoczęły przygotowania do najbliższej premiery: Stabat Mater i Harnasiów, dzieł Karola Szymanowskiego nigdy w 60-letniej historii bydgoskiej sceny operowej nie wykonywanych. Premiera odbędzie się 22 października.

„Stabat Mater/Harnasie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Stabat Mater/Harnasie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Choreografie do obu utworów tworzy Robert Bondara, artysta o uznanym dorobku, który w 2011 r. stworzył dla Baletu Opery Nova swój pierwszy autorski spektakl Zniewolony umysł, inspirowany esejem Czesława Miłosza.

Kierownictwo muzyczne premiery sprawuje Maciej Figas, scenografia jest dziełem Julii Skrzyneckiej, chór przygotowuje Henryk Wierzchoń.

Utwory Szymanowskiego, jednego z największych kompozytorów XX wieku, wybrane zostały na uroczystą premierę, która uświetni obchody 60.rocznicy działalności polskiej sceny operowej w Bydgoszczy i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dotychczas dzieła Szymanowskiego prezentowane były w Operze Nova gościnnie ,podczas Bydgoskich Festiwali Operowych (Król Roger w wykonaniu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej , Hagith Opery Wrocławskiej oraz Loteria na mężów wystawiona przez Operę Krakowską).

Bilety na premierę Opery Nova będą w sprzedaży od 10 września.

Karol Szymanowski | Stabat Mater, Harnasie
22 października 2016 roku
Opera Nova w Bydgoszczy

Dodaj komentarz