Geometria koloru

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie zaprasza na wystawę Geometria koloru. Alviani, Berdyszak, Hebler w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie.

„Geometria Koloru. Alviani, Berdyszak, Hebler” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Geometria Koloru. Alviani, Berdyszak, Hebler” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Geometria koloru. Alviani, Berdyszak, Hebler jest prezentacją prac wybitnych artystów abstrakcjonistów reprezentujących awangardę XX wieku. Getulio Alviani, Jan Berdyszak i Herman Hebler są artystami związanymi z op-artem i awangardą geometrycznej abstrakcji. Architektoniczna forma, kompozycja i kolor były tematem ich twórczości i wielką pasją. Rozważania nad rytmami i podziałami płaszczyzn, ekspresja czystego koloru, brzmienie czerni i bieli są wyrazem ich głębokiej filozoficznej refleksji.

Szlachetność matematycznej kompozycji zestawiona jest z pulsującym, żywym i nasyconym kolorem. Płaska plama i gradientowe przejścia oraz dekonstruowana kompozycja nadają grafikom wrażenie ruchu i wibracji. Forma, wyrywająca się poza ramy imago, pozostaje w nieuchwytnej relacji z innymi układami form. Relacje formalne i kolorystyczne są odzwierciedleniem artystycznych poszukiwań, przekraczania granic dyscypliny i reakcją na zmienne tempo współczesności.

Geometria koloru. Alviani, Berdyszak, Hebler
Organizator: Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
Od 5 do 30 września 2016 roku
Wernisaż 5 września 2016 roku, o godz. 17.00
Biblioteka Jagiellońska w Krakowie

Dodaj komentarz