• 2016-09-02

The Raveonettes zagrają w Gdańsku!

7 września w Starym Maneżu odbędzie się koncert duńskiego duetu rockowego, który tworzą Sune Rose Wagner i Sharin Foo. Muzycy wystąpią w ramach trasy promującej siódmy album – Pe’ahi.

The Raveonettes (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Raveonettes (źródło: materiały prasowe organizatora)

W swojej muzyce łączą słodkie melodie z lat 60., garażowy hałas i współczesną gitarową alternatywę. Wśród swoich muzycznych fascynacji The Raveonettes wymieniają między innymi The Jesus and Mary Chain, My Bloody Valentine, The Velvet Underground i Sonic Youth. Charakterystyczną dla Duńczyków nostalgię ubarwia pulsująca elektronika, mocne bity i psychodeliczne przesterowane gitary. Obrazu dopełniają wyraziste, mroczne teksty i temperament sceniczny Sharin Foo, obwołanej przez krytykę jedną z najgorętszych kobiet w historii rock & rolla.

Muzycy na swoim koncie mają 7 płyt, a do Polski przyjadą aby promować wydany w lipcu 2014 album Pe’ahi. Tytuł wziął się od popularnego wśród surferów miejsca na Maui, a singiel Endless Sleeper mówi o hawajskiej przygodzie Wagnera sprzed lat, gdy nakryty falą miał niemal zginąć. „To piosenka o niezbędnym do życia podejmowaniu ryzyka” – tłumaczy muzyk.

The Raveonettes
7 września 2016 roku, godz. 20.00
Klub Stary Maneż w Gdańsku

Dodaj komentarz