Spotkanie z Mikołajem Długoszem

W piątek, 2 września, o godz. 18.00 Stacja Mercedes zaprasza na spotkanie autorskie z Mikołajem Długoszem, który podczas wydarzenia zaprezentuje zdjęcia ze swojego nowego albumu, pt. Latem w mieście. Spotkanie poprowadzi Max Cegielski.

Stacja Mercedes (fot. Piotr Jakubowski, źródło: mat. pras. organizatora)

Stacja Mercedes (fot. Piotr Jakubowski, źródło: mat. pras. organizatora)

Mikołaj Długosz to fotograf, artysta wizualny i autor projektów fotograficznych realizowanych z użyciem dzieł innych autorów, np. pocztówek, zdjęć znalezionych w internecie, w archiwach czy na pchlich targach. Artysta pracuje głównie cyklami. Interesują go narracje zbudowane z dokumentalnych materiałów, które same w sobie mogą wręcz wydawać się nieciekawe i banalne.

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Współpracował jako fotoedytor i fotograf (m.in. specjalista od portretów) z pismami m. in. „Fluid” i „City Magazine”. Przygotowywał także wraz z Bogną Świątkowską pierwsze numery „Notesu na 6 Tygodni”.

Jest autorem książek fotograficznych: Pogoda ładna, aż żal wyjeżdżać (2006), Real Foto (2008), 1994 (2011), Proszę wejść – stworzoną we współpracy z Sylwią Chutnik (2012) oraz Latem w mieście (2016). Właśnie ostatniego z dzieł Długosza będzie dotyczyło spotkanie w Stacji Mercedes. Latem w mieście to album, którego tematem jest polska architektura lat siedemdziesiątych przedstawiona na pocztówkach.

O tym, jak wygląda dziś tamta nowoczesność, jak się zestarzała i jak odbieramy ją obecnie z Długoszem porozmawia dziennikarz i pisarz Max Cegielski, autor między innymi, takich książek jak: Apokalipso (2004), Pijani bogiem (2007), Masala (2008), Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu (2009), Mozaika. Śladami Rechowiczów (2011) i Wielki Gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata (2015), do której autorem zdjęć jest Mikołaj Długosz.

Spotkanie autorskie z Mikołajem Długoszem
2 września 2016 roku, godz. 18.00
Stacja Mercedes
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR