Spotkanie z Mikołajem Długoszem

W piątek, 2 września, o godz. 18.00 Stacja Mercedes zaprasza na spotkanie autorskie z Mikołajem Długoszem, który podczas wydarzenia zaprezentuje zdjęcia ze swojego nowego albumu, pt. Latem w mieście. Spotkanie poprowadzi Max Cegielski.

Stacja Mercedes (fot. Piotr Jakubowski, źródło: mat. pras. organizatora)

Stacja Mercedes (fot. Piotr Jakubowski, źródło: mat. pras. organizatora)

Mikołaj Długosz to fotograf, artysta wizualny i autor projektów fotograficznych realizowanych z użyciem dzieł innych autorów, np. pocztówek, zdjęć znalezionych w internecie, w archiwach czy na pchlich targach. Artysta pracuje głównie cyklami. Interesują go narracje zbudowane z dokumentalnych materiałów, które same w sobie mogą wręcz wydawać się nieciekawe i banalne.

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Współpracował jako fotoedytor i fotograf (m.in. specjalista od portretów) z pismami m. in. „Fluid” i „City Magazine”. Przygotowywał także wraz z Bogną Świątkowską pierwsze numery „Notesu na 6 Tygodni”.

Jest autorem książek fotograficznych: Pogoda ładna, aż żal wyjeżdżać (2006), Real Foto (2008), 1994 (2011), Proszę wejść – stworzoną we współpracy z Sylwią Chutnik (2012) oraz Latem w mieście (2016). Właśnie ostatniego z dzieł Długosza będzie dotyczyło spotkanie w Stacji Mercedes. Latem w mieście to album, którego tematem jest polska architektura lat siedemdziesiątych przedstawiona na pocztówkach.

O tym, jak wygląda dziś tamta nowoczesność, jak się zestarzała i jak odbieramy ją obecnie z Długoszem porozmawia dziennikarz i pisarz Max Cegielski, autor między innymi, takich książek jak: Apokalipso (2004), Pijani bogiem (2007), Masala (2008), Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu (2009), Mozaika. Śladami Rechowiczów (2011) i Wielki Gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata (2015), do której autorem zdjęć jest Mikołaj Długosz.

Spotkanie autorskie z Mikołajem Długoszem
2 września 2016 roku, godz. 18.00
Stacja Mercedes
Warszawa

Dodaj komentarz