• 2016-09-02

Sex Pistols, Live ’76

19 sierpnia odbyła się premiera albumu Live ’76, zawierającego cztery legendarne występy Sex Pistols.

Sex Pistols, „Live '76” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Sex Pistols, „Live '76” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Na jednej z płyt znajdzie się występ z Lesser Free Trade Hall – w tym roku minie dokładnie 40 lat od tego pamiętnego wydarzenia. Było to niewątpliwie jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych – pośród publiczności znaleźli się przyszli członkowie Joy Division / New Order, Morrissey, Mark E. Smith (The Fall) czy Tony Wilson. Koncert zmienił bieg muzycznej historii i zainspirował przyszłe pokolenia artystycznych indywidualistów.

Druga płyta zawiera nagranie koncertu z 29 sierpnia 1976 roku w Screen on Green w Islington – miejscu znanym z kultowych pokazów filmowych. Supportem Sex Pistols byli wtedy The Clash i Buzzcocks. Legenda głosi, że dziennikarze i ludzie z branży muzycznej byli tak zdeterminowani, żeby dostać się na koncert, że niektórzy z nich skończyli za kratami.

Trzeci album to zapis koncertu zagranego w… więzieniu o zaostrzonym rygorze w Chelmsford. Ze wszystkich czterech płyt z tego zestawu, jedynie ta zawiera „oficjalne” nagranie na taśmie 4¼ cala. Pomysł grania w niestandardowych miejscach takie jak to pochodził od menadżera zespołu Malcolma McLarena. Kolekcję zamyka płyta z nagraniem koncertu z 76 Club, które początkowo krążyło wśród fanów jako bootleg.

Sex Pistols | Live ’76
19 sierpnia 2016 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR