Interwencje 2

Świat oczami Houellebecqa. Oryginalny i niepokorny komentarz do naszej współczesności ukaże się 28 września nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Michel Houellebecq, „Interwencje 2”  (źródło: mat. pras. wydawcy)

Michel Houellebecq, „Interwencje 2” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Czy mamy bać się islamu? Czy warto wielbić współczesny feminizm? Co zostało z naszej seksualności? Jak nowoczesna architektura wpływa na nasze życie? Co zrobiły z nami komputery, a co – logika konsumpcjonizmu? Jakie dzieła warto czytać i oglądać? W końcu, czy Michel Houellebecq chciałby siebie sklonować?

Interwencje 2 to zbiór tekstów pisarza publikowanych od roku 1992. Na ten zapis wieloletnich przemyśleń składają się artykuły, felietony, wywiady, listy, recenzje książek i filmów, libretto do instalacji artystycznej i inne dzieła nietuzinkowego Houellebecqa. Prowokujące, prześmiewcze, ale też te bardziej rzeczowe, cierpliwie analizujące. Filozoficzne. Zawsze błyskotliwe, często kontrowersyjne, inspirujące do przemyśleń.

Michel Houellebecq (ur. 1956) – jeden z najsławniejszych współczesnych powieściopisarzy francuskich, eseista, poeta, autor piosenek. Laureat m.in. Nagrody Goncourtów i IMPAC Dublin Literary Award, jego książki przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Łączy prozę z gatunku science-fiction, powieści obyczajowej i eseju.

Michel Houellebecq, Interwencje 2 
Premiera: 28 września 2016 roku
Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz