Przyszłość choreografii

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza na trzecią odsłonę programu Powrót (do) przyszłości. 2 września zostanie zaprezentowana What do you really miss? Marii Zimpel.

„Powrót (do) przyszłości”, fot. Katarzyna Szugajew (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Powrót (do) przyszłości”, fot. Katarzyna Szugajew (źródło: materiały prasowe organizatora)

What do you really miss? Marii Zimpel to praca, której grupowa wersja zaproszona została do udziału w prestiżowym konkursie choreograficznym Danse Élargie w paryskim Théâtre de la Ville.

Kolejną odsłoną prac choreograficznych, odnoszących się do zagadnień związanych z historią polskiej sztuki performance, będzie praca Do gardła Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa z udziałem Pawła Sakowicza.

W ramach projektu Powrót (do) przyszłości  Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu przygląda się historycznym i współczesnym związkom eksperymentalnej choreografii i sztuki performance. Do udziału w debacie na temat specyfiki działań performatywnych oraz kontekstu, w którym rozwijały się w Polsce i za granicą, zaproszono przedstawicieli młodego pokolenia choreografów oraz artystów i badaczy sztuk wizualnych.

Jak definiować performance? Czy jest powtarzalny? Jak się do niego przygotować? Jakie znaczenie ma jego dokumentacja? Na czym mogłaby polegać jego polityczna skuteczność? Jak performerzy pracują z cielesnością i jej symbolicznym wymiarem? Jak w swojej praktyce wykorzystują czas i przestrzeń? Jaki wpływ na działanie performera ma bezpośrednia obecność widza?

Kurator: Mateusz Szymanówka

Maria Zimpel – choreografka, tancerka. W swojej pracy czerpie z somatyki i autobiograficznej abstrakcji. Jej prace to różne formy tworzenia intensywności. W poszukiwaniach ruchowych bada granice fizyczności. Studiowała taniec i choreografię na Universität der Künste w Berlinie oraz kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Praktyki somatyczne, oraz spotkanie z praktykami Gill Clark, Isabelle Schad i improwizacją choreograficzną Rosalind Crisp miały duży wpływ na jej podejście do tańca i choreografii.

Maria Zimpel, What do you really miss?
2 września 2016 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR