• 2016-09-01

Całe życie z fotografią

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 2 września na wernisaż wystawy retrospektywnej pt. Całe życie z fotografią Jerzego Piątka.

Jerzy Piątek, „Całe życie z fotografią” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jerzy Piątek, „Całe życie z fotografią” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wśród fotografii zaprezentowanych na wystawie znajdują się te z końca lat 70. i współczesne z regionu Ukrainy, kiedyś polskiej wsi – Załuchów; Białorusi oraz polskie krajobrazy świętokrzyskie z cyklu pt. Ostatni taki pejzaż; Smutek i urok prowincji.

Jerzy Piątek – urodził się w Pińczowie w 1946 roku. Fotografuje od lat szkolnych. Członek ZPAF od 1978 roku, fotograf pejzażu i aktu. Fotograf od lat związany z Kielecką Szkolą Krajobrazu i ze Świętokrzyskim Towarzystwem Fotograficznym, gdzie współpracował m.in. z Janem Siudowskim, Pawłem Pierścińskim i Janem Spałwanem. Za swojego mistrza uważa przede wszystkim Jana Siudowskiego, który nauczył go myśleć w prosty sposób o fotografowaniu, podobnie jak robią to dokumentaliści.

Oprócz fotografii pejzażowej w jego dorobku znajdują się akty i fotografia społeczna. Rzeczywistość, która go otaczała, zarejestrował głównie w czerni i bieli. W 2007 roku przygotował wystawę oraz album pt. Smutek i urok prowincji, w którym zgromadził swoje zdjęcia wykonane w końcu lat 70. i na początku lat 80. XX w. na Kielecczyźnie. Przez wiele lat zajmował się fotografią zawodowo dla potrzeb wydawniczych, reklamowych. Od 1989 roku prowadził, wraz z córką, wydawnictwo i drukarnię offsetową. Mieszka i pracuje w Kielcach.

Jerzy Piątek, Cale życie z fotografią
Od 2 do 9 września 2016 roku
Wernisaż 2 września 2016 roku, godz. 18.00
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach

Dodaj komentarz