• 2016-08-31

Unsound Festival we Władywostoku

Krakowski festiwal Unsound oraz CTM z Berlina łączą siły, by w ramach międzynarodowego festiwalu Pacific Meridian we Władywostoku zaprezentować serię występów audiowizualnych oraz klubowych. Wydarzenie odbędzie się między 15 a 17 września i powstało przy wsparciu Goethe­Institut Novosibirsk. Jest ono częścią projektu Unsound Disclocation, który odbędzie się w miastach Rosji, Azji Centralnej i Kaukazu w latach 2016–­2018.

„Unsound 2016 | Vladivostok” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Unsound 2016 | Vladivostok” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas wieczoru otwarcia będzie miała miejsce premiera projektu Inner Space: Siberia, który stworzyli londyński artysta Helm, grecki kolektyw wizualny Embassy For The Displaced i rosyjski muzyk Moa Pillar. Pomysł zrodził się w głowie Helma podczas zakrzywiającej poczucie czasu podróży koleją transsyberyjską. Artyści osobiście pobrali próbki dźwiękowe i wideo z okolic Nowosybirska i gór Ałtaj, zamierzając dokonać przemieszczenia i uabstrakcyjnienia materiału wyjściowego, odrywając go od źródła, choć jednocześnie oddając geograficzne właściwości regionu za pomocą faktur, przestrzeni i ruchu. Inner Space: Siberia zostanie zaprezentowane również 22 października na krakowskim Unsoundzie.

Buttechno (Pavel Milyakov) należy do wiodących postaci moskiewskiego podziemia. Podczas otwierającego wieczora zaprezentuje widowisko audiowizualne inspirowane nudą, frustracją i utajoną agresją. Z abstrakcyjnych dźwięków i obrazów z otoczenia artysty powstanie wyraziste spojrzenie na współczesne życia i nastroje młodych Rosjan. Drugiego dnia festiwalu Rabih Beaini zaprezentuje 7 Films by Vincent Moon projekt na przecięciu filmu i muzyki eksperymentalnej. Beaini manipuluje na żywo swoimi ulubionymi filmami uznanego francuskiego reżysera Vincenta Moona, z pochłaniających ścieżek dźwiękowych tworząc audiowizualny mixtape. Wykorzystując zarówno dźwięk filmów, jak i charakterystyczną dla siebie analogową elektronikę, artysta z sukcesem nadaje materiałom źródłowym nową formę oraz wprowadza świeżą narrację. Projekt zamówiony został przez Live Soundtracks na potrzeby wydarzenia w Hiroshima Theater w Barcelonie w marcu 2016 roku.

W programie znalazło się również miejsce dla muzyki klubowej, którą reprezentują mieszkający w Berlinie ekspatrianci oraz lokalni DJ­e oraz producenci. Wystąpią pochodzący ze Stanów Laurel Halo oraz Lotic, a także wspomniani już Buttechno i Moa Pillar oraz reprezentacja Władywostoka: Soong Reader, Nemtin, Apapr, Optic, Workpop i Deephead.

Unsound Festival | Kraków
Od 16 do 23 października 2016 roku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR