• 2016-08-31

Unsound Festival we Władywostoku

Krakowski festiwal Unsound oraz CTM z Berlina łączą siły, by w ramach międzynarodowego festiwalu Pacific Meridian we Władywostoku zaprezentować serię występów audiowizualnych oraz klubowych. Wydarzenie odbędzie się między 15 a 17 września i powstało przy wsparciu Goethe­Institut Novosibirsk. Jest ono częścią projektu Unsound Disclocation, który odbędzie się w miastach Rosji, Azji Centralnej i Kaukazu w latach 2016–­2018.

„Unsound 2016 | Vladivostok” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Unsound 2016 | Vladivostok” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas wieczoru otwarcia będzie miała miejsce premiera projektu Inner Space: Siberia, który stworzyli londyński artysta Helm, grecki kolektyw wizualny Embassy For The Displaced i rosyjski muzyk Moa Pillar. Pomysł zrodził się w głowie Helma podczas zakrzywiającej poczucie czasu podróży koleją transsyberyjską. Artyści osobiście pobrali próbki dźwiękowe i wideo z okolic Nowosybirska i gór Ałtaj, zamierzając dokonać przemieszczenia i uabstrakcyjnienia materiału wyjściowego, odrywając go od źródła, choć jednocześnie oddając geograficzne właściwości regionu za pomocą faktur, przestrzeni i ruchu. Inner Space: Siberia zostanie zaprezentowane również 22 października na krakowskim Unsoundzie.

Buttechno (Pavel Milyakov) należy do wiodących postaci moskiewskiego podziemia. Podczas otwierającego wieczora zaprezentuje widowisko audiowizualne inspirowane nudą, frustracją i utajoną agresją. Z abstrakcyjnych dźwięków i obrazów z otoczenia artysty powstanie wyraziste spojrzenie na współczesne życia i nastroje młodych Rosjan. Drugiego dnia festiwalu Rabih Beaini zaprezentuje 7 Films by Vincent Moon projekt na przecięciu filmu i muzyki eksperymentalnej. Beaini manipuluje na żywo swoimi ulubionymi filmami uznanego francuskiego reżysera Vincenta Moona, z pochłaniających ścieżek dźwiękowych tworząc audiowizualny mixtape. Wykorzystując zarówno dźwięk filmów, jak i charakterystyczną dla siebie analogową elektronikę, artysta z sukcesem nadaje materiałom źródłowym nową formę oraz wprowadza świeżą narrację. Projekt zamówiony został przez Live Soundtracks na potrzeby wydarzenia w Hiroshima Theater w Barcelonie w marcu 2016 roku.

W programie znalazło się również miejsce dla muzyki klubowej, którą reprezentują mieszkający w Berlinie ekspatrianci oraz lokalni DJ­e oraz producenci. Wystąpią pochodzący ze Stanów Laurel Halo oraz Lotic, a także wspomniani już Buttechno i Moa Pillar oraz reprezentacja Władywostoka: Soong Reader, Nemtin, Apapr, Optic, Workpop i Deephead.

Unsound Festival | Kraków
Od 16 do 23 października 2016 roku

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR