Wszystko, co musisz wiedzieć o nowoczesności w smartfonach

Trudno wyobrazić sobie powrót do „tradycyjnych komórek”. Współcześnie prym wiodą smartfony. Technologia cały czas osiąga nowe stadia progresywności, dlatego też w sferze telefonów dotykowych doszło do nasilonej ewolucji w zakresie nowych funkcji oraz designu. Dobrym przykładem jest wielkość. Jeszcze kilka lat temu telefoniczne urządzenia dotykowe były dosyć niewielkie. Z racji tego, że smartfon to taki przenośny komputer jego rozmiar jest na tyle pokaźny, że niektóre modele nie mieszczą się w standardowej kieszeni.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Smartfon jako dzieło sztuki

Artyzm nowoczesnych smartfonów przejawia się przede wszystkim w wyrafinowanym wyglądzie. Warto przyjrzeć się bliżej modelowi Xperia™ X Performance. Decydując się na ten wzór, wybieramy głównie ekskluzywność i estetykę. Jakie cechy mogą zatem zadecydować o takim wrażeniu? Xperia™ X Performance posiada zaokrąglony i gładki, metalowy tył. Prestiżowość podkreślają takie cechy, jak: matowe wykończenie, dostępność modelu w następujących odcieniach: bieli, czerni, grafitu oraz w odcieniu limonkowym i złotego różu. Telefon dotykowy kreowany na dzieło sztuki musi być dodatkowo wygodny. Mówiąc prościej – smartfon powinien po prostu dobrze leżeć w dłoni. Wygodę użytkowania podkreśla między innymi klasyczny i prosty w obsłudze interfejs.

Zaawansowane technologie

Poszukując dla siebie odpowiedniego smartfona klienci zwracają często uwagę na podzespoły. Wlicza się do nich procesor, którego główne zadanie to dbanie o wydajność. W urządzeniach mobilnych Sony stosuje się najczęściej procesor czterordzeniowy lub sześciordzeniowy. Dzięki nowoczesnym technologiom została powiększona również pamięć RAM. W modelach różnego typu można znaleźć najczęściej około 2 GB pojemności. Dodatkowo smartfon posiada slot na kartę microSD™. Dzięki temu można korzystać z dość dużych zasobów pamięci (wahają się one nawet do 200 GB).

Jeżeli chcielibyśmy oglądać filmy na telefonicznym urządzeniu dotykowym, zdecydujmy się na wyświetlacz 5-calowy. Jest to najbardziej optymalny wybór. Dobrej jakości wyświetlacze posiadają dynamiczną korektę kontrastu. W praktyce oznacza to optymalizację pod kątem właściwego zsynchronizowania czerni w celu zwiększenia lub zmniejszenia jej intensywności.

Inną funkcjonalnością nowoczesnych smartfonów jest wytrzymałość baterii. Użytkownicy urządzeń mobilnych borykają się z koniecznością ciągłego ładowania baterii. Korzystanie z rozmaitych aplikacji jest dosyć obciążające dla trwałości baterii. Wiele smartfonów wyprodukowanych pod znakiem firmy Sony zostało wyposażone w tak zwaną inteligentną baterię. Dzięki temu czas użytkowania telefonu dotykowego wydłużono nawet do dwóch dni; tym samym żywotność baterii została znacznie zwiększona. Więcej o inteligentnych urządzeniach Sony przeczytacie ze strony sklepu ze smartfonami (i nie tylko) znajdującej się pod linkiem: https://estore.sonymobile.com/pl/.

Nowym trendem jest wprowadzenie zintegrowanego czytnika linii papilarnych. Czy ta funkcja jest rzeczywiście tak istotna i potrzebna? Zdecydowanie tak. Dzięki tej opcji uefektywniono bezpieczeństwo korzystania z urządzenia mobilnego, a także wprowadzono element personalizacji sprzętu dotykowego. Tym sposobem można bardzo szybko odblokować smartfon.

W telefonach Sony użyto technologii dźwięku High Resolution Audio. Poprzez wbudowany system dźwięku słucha się utworu, którego brzmienie jest nieomalże tożsame z oryginałem. Jest to możliwe dzięki kodowaniu ścieżki dźwiękowej i przywracaniu jakości skompresowanych plików.

Zrób dobre zdjęcie

Dlaczego dobry aparat w smartfonie to podstawa? Nabywając telefoniczne urządzenie mobilne każdy ma świadomość, że powinno ono łączyć w sobie wiele wykorzystywań. Jednym z nich jest robienie zdjęć z użyciem wmontowanego aparatu. Nowoczesne smartfony posiadają dosyć zaawansowaną technologię wykonywania zdjęć. Związana jest między innymi z natychmiastową reakcją na nieostrość kadru. Zastosowana w smartfonach Sony technologia Smart Capture (np. w modelu Xperia X) bazuje na hybrydowym mechanizmie automatycznej ostrości z przewidywaniem ruchu. Osoba lub obiekt stale „śledzony” pozostaje cały czas ostry. Plusem technologii Smart Capture przechodzi prawie natychmiast z trybu gotowości do trybu fotografowania. Dzieje się to w niecałe 0,6 sekundy.

Innym obliczem robienia zdjęć są autoportrety. I w tym przypadku nie zawodzi Smart Capture. Aparat posiada między innymi czujniki słabego światła. W ten sposób zapewnia dobre ujęcie nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Dodaj komentarz