• 2016-08-30

Dzieci Też Mają Głos

Warsztaty dla najmłodszych, Dzieci Też Mają Głos poprowadzi pedagog i muzyk, Maria Pomianowska razem z improwizatorkami z projektu Nikt Nic Nie Wie. Podczas zajęć mali uczestnicy zapoznają się z możliwościami najdoskonalszego instrumentu – ludzkiego głosu. Wydarzenie odbędzie się 4 września, w nadwiślańskim Placu Zabaw. Warsztaty są zapowiedzią koncertu dla najmłodszych, który odbędzie się drugiego dnia Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. 25 września na scenie festiwalowej wystąpi Adriano Adewale – brazylijski muzyk, od ponad 10 lat pracujący z dziećmi.

Adriano Adewale, fot. Emile Holba (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adriano Adewale, fot. Emile Holba (źródło: materiały prasowe organizatora)

W godzinnym programie wydarzenia znajdą się ćwiczenia, które będą integrować dzieci i przez zabawę uczyć je świadomości własnego głosu. Mali studenci poznają także technikę śpiewania fraz afrykańskich i indyjskich oraz rozruszają się w tańcu.

Pracę z głosem należy rozpocząć od najmłodszych lat. Nie wolno blokować naszych dzieci w wyrażaniu nawet najbardziej ekstremalnych emocji poprzez głos. To wpływa pozytywnie na fizyczny rozwój dziecka: wzmacnia aparat głosowy, dotlenia organizm, wyzwala naturalną potrzebę ekspresji, wpływa dodatnio na system nerwowy . Gdy pracujemy z głosem poznajemy tajemnice własnego ciała i psychiki – mówi Maria Pomianowska, podkreśla rolę śpiewu jako podstawowej formy ekspresji w życiu człowieka.

12. Festiwal Skrzyżowanie Kultur (źródło: materiały prasowe organizatora)

12. Festiwal Skrzyżowanie Kultur (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty są także zaproszeniem na specjalny koncert, który odbędzie się drugiego dnia Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w Namiocie Festiwalowym przy Pałacu Kultury i Nauki. 25 września dla najmłodszych zagra Adriano Adewale. Brazylijski muzyk stworzył fikcyjnego bohatera o imieniu Catapluf, który zabiera dzieci w dźwiękową podróż dookoła świata. Towarzyszą mu instrumenty z dalekich zakątków, ale też te zrobione z przedmiotów codziennego użytku, jak plastikowe butelki czy kapcie. Adewale eksploruje rytmy i dźwięki świata od samby i jazzu po muzykę klezmerską. To wspaniała szkoła jazzowa, która oczaruje dzieci i dorosłych. Pomysł na Muzyczne Podróże Cataplufa został powołany do życia ponad 10 lat temu na zamówienie Festiwalu Dziecięcej Literatury w angielskim Bath. Od tego czasu zachwyca dzieci na całym kontynencie.

12. Festiwal Skrzyżowanie Kultur | Dzieci Też Mają Głos
Warsztaty: 4 września 2016 roku
Festiwal: od 24 września do 1 października 2016 roku
Stołeczna Estrada w Warszawie

Dodaj komentarz