• 2016-08-29

Szlagiery Szpilmana i Warsa

W niedzielne popołudnie 11 września Szpilman i Wars zabiorą Mieszkańców Sopotu w sentymentalną podróż „z zimnym draniem”, „o dziewiątej” „zatańczymy tango”, bo przecież „tych lat nie odda nikt”. W melancholijny nastrój wprowadzi słuchaczy prezenter muzyczny Marcin Kydryński, prowadzący koncert.

„Koncert dla mieszkańców” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Koncert dla mieszkańców” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wrześniowe Koncerty dla mieszkańców to od kilku sezonów stała propozycja muzyczna dedykowana Sopocianom w podziękowaniu za udany sezon. Inicjatywa Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego z udziałem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot od lat niezmiernie cieszy się popularnością, umożliwiając publiczności spotkanie z ciekawymi artystami i nieco lżejszym repertuarem.

W tym roku Operę Leśną wypełnią przede wszystkim przedwojenne melodie. Zadziorne szlagiery Henryka Warsa, czy romantyczne ballady Władysława Szpilmana to utwory, które już na stałe wpisały się w annały polskiej muzyki rozrywkowej. Sopocka publiczność spędzi wieczór nucąc pod nosem takie klasyki jak Miłość Ci wszystko wybaczy, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex appeal, Zimny Drań, Tych lat nie odda nikt, W małym kinie, czy Pójdę na stare miasto. Hity, którym wielką rozpoznawalność zapewnili artyści tacy, jak Eugeniusz Bodo i Hanka Ordonówna, wykonają znakomici soliści – Joanna Knitter i Janusz Szrom, w towarzystwie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Co warto zaznaczyć muzyczny dorobek Henryka Warsa i Władysława Szpilmana nie ogranicza się jedynie do muzyki rozrywkowej. Orkiestra pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego wykona także pełne rozmachu utwory orkiestrowe oraz Koncert fortepianowy Henryka Warsa z udziałem pianisty Wojciecha Majewskiego. Będzie to okazja do zaprezentowania słuchaczom możliwie szerokiego spectrum twórczości dwóch wspaniałych i wszechstronnych polskich kompozytorów.

Władysław Szpilman i Henryk Wars | Koncert dla mieszkańców w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej
11 września 2016 roku, godz. 18.00
Opera Leśna w Sopocie

Dodaj komentarz