• 2016-08-29

Psychoanalityczne spotkania filmowe

We wrześniu w Iluzjonie rozpocznie się nowy cykl filmowy pod nazwą Ukryte. Psychoanalityczne spotkania filmowe. Pierwszą propozycją będzie Wstyd Steve’a McQueena. Pokaz obędzie się 25 września.

„Wstyd” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wstyd” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Reżyser dokonał analizy bardzo aktualnego problemu współczesnego człowieka, który nie potrafi być z innymi i zarazem nie umie być sam. Na przykładzie tego obrazu uczestnicy będą szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące trudności w tworzeniu bliskich relacji z innymi. Na czym polega niezależność i jaka może być jej cena? Jaki jest związek narcyzmu z samotnością? Na ile ciało i seksualność mogą być poddane kontroli i do jakiego stopnia możemy je postrzegać przez pryzmat racjonalnego myślenia? Czym jest bliskość, dlaczego budzi tyle lęku i jest tak trudna, chociaż jednocześnie upragniona?

Dyskusję po filmie poprowadzi krytyk filmowy Krzysztof Kwiatkowski, a gościem specjalnym będzie psychoanalityczka Ewa Modzelewska-Kossowska. Cykl Ukryte. Psychoanalityczne spotkania filmowe jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej i kino Iluzjon.

Ukryte. Psychoanalityczne spotkania filmowe
Steve McQueen | Wstyd
25 września 2016 roku, godz. 18.00
Muzeum Sztuki Filmowej Kino Iluzjon w Warszawie

Dodaj komentarz