• 2016-08-29

Marcin Fajfruk, Living Room

Kolejna odsłona TIFF Festival 2016 będzie miała miejsce 1 września w Galerii Entropia we Wrocławiu. Swoje prace zatytułowane Living Room zaprezentuje Marcin Fajfruk.

Marcin Fajfruk, „Living Room” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Fajfruk, „Living Room” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl fotografii Living Room w warstwie dokumentalnej jest ewidencją 140 pustych pokoi nieistniejącego już Hotelu Asystenta jednej z wrocławskich uczelni. Pustostany o identycznym planie architektonicznym pozbawione mebli i przedmiotów osobistego użytku zachowały jednak bardzo charakterystyczne, personalne piętno: kolorystykę ścian, specyficznie pomalowane detale, pozostawione wykładziny lub dywany, wiszące lampy. Jeśli przyjrzeć się uważniej tym powidokom (określenie artysty), zaczynają one emanować swoimi indywidualnymi historiami i wciągać w narracje związane z miejscem i jego lokatorami.

W warstwie wizualnej dzieje się dużo. Każda klatka – gdyby posłużyć się „analogowym” określeniem – jest unikatową kompozycją malarską. Natomiast uporządkowany w geometryczną strukturę zbiór fotografii tworzy dynamiczny rytm kolorystycznych transformacji, psychodeliczną, transową pulsację. Angielski tytuł odsłania tu zatem swoje następne znaczenie. Częścią wystawy jest projekcja animacji poklatkowej wykonana na bazie materiału fotograficznego.

Marcin Fajfruk – urodził się w 1978 roku. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego w 2003 roku. Zajmuje się klasycznymi mediami jak i intermediami. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Marcin Fajfruk, Living Room
Kurator, animacja: Mariusz Jodko
Od 1 do 16 sierpnia 2016 roku
Spotkanie autorskie 4 sierpnia 2016 roku, godz. 15.00
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz