• 2016-08-29

Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice

Szykuje się mocna muzyczna końcówka wakacji! We Wrocławiu aż dwa koncerty zagra laureatka Paszportu Polityki – Julia Marcell. Wokalistka wystąpi w ramach projektu Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines. Wstęp kosztuje symboliczną złotówkę. Wokalistka wystąpi na Dworcu Świebodzkim w najbliższą środę 31 sierpnia oraz w sobotę 3 września.

„Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W czasie pierwszego koncertu odbędzie się premiera kompozycji specjalnie skomponowanej na potrzeby wydarzenia. –Ten utwór to swoisty hymn naszego projektu – mówi Stephan Stroux, reżyser i pomysłodawca Niedokończonego domu. – Właśnie dlatego jestem zaszczycony, że Julia zgodziła się zagrać koncert inauguracyjny – dodaje. Podczas koncertu Respect for Living artystka zagra także wybrane kompozycje z dotychczasowego dorobku, które wpisują się w tematykę przedsięwzięcia.

Julia Marcell to jedna z czołowych piosenkarek i autorek tekstów młodego pokolenia. Laureatka Paszportu Polityki zaczynała od klasycznego punku, by ewoluować w stronę brzmień pop i indie rock. W jej kompozycjach można odnaleźć wiele gatunków muzycznych od brzmień alternatywnych po pop.

W swoich tekstach Marcell skupia się na ludzkiej godności i relacjach międzyludzkich. W jej twórczości pobrzmiewa ton troski o to, co dzieje się w dzisiejszym świecie. Ze względu na punkty styczne autorzy projektu Niedokończony Dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines zaprosili Julię Marcell do współpracy, by zagranym koncertem nadała unikalny charakter całemu projektowi.

Julia Marcell | Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines
31 sierpnia 2016 roku, godz. 19.00
3 września 2016 roku, godz. 19.00
Dworzec Świebodzki we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR