• 2016-08-29

Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice

Szykuje się mocna muzyczna końcówka wakacji! We Wrocławiu aż dwa koncerty zagra laureatka Paszportu Polityki – Julia Marcell. Wokalistka wystąpi w ramach projektu Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines. Wstęp kosztuje symboliczną złotówkę. Wokalistka wystąpi na Dworcu Świebodzkim w najbliższą środę 31 sierpnia oraz w sobotę 3 września.

„Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W czasie pierwszego koncertu odbędzie się premiera kompozycji specjalnie skomponowanej na potrzeby wydarzenia. –Ten utwór to swoisty hymn naszego projektu – mówi Stephan Stroux, reżyser i pomysłodawca Niedokończonego domu. – Właśnie dlatego jestem zaszczycony, że Julia zgodziła się zagrać koncert inauguracyjny – dodaje. Podczas koncertu Respect for Living artystka zagra także wybrane kompozycje z dotychczasowego dorobku, które wpisują się w tematykę przedsięwzięcia.

Julia Marcell to jedna z czołowych piosenkarek i autorek tekstów młodego pokolenia. Laureatka Paszportu Polityki zaczynała od klasycznego punku, by ewoluować w stronę brzmień pop i indie rock. W jej kompozycjach można odnaleźć wiele gatunków muzycznych od brzmień alternatywnych po pop.

W swoich tekstach Marcell skupia się na ludzkiej godności i relacjach międzyludzkich. W jej twórczości pobrzmiewa ton troski o to, co dzieje się w dzisiejszym świecie. Ze względu na punkty styczne autorzy projektu Niedokończony Dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines zaprosili Julię Marcell do współpracy, by zagranym koncertem nadała unikalny charakter całemu projektowi.

Julia Marcell | Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines
31 sierpnia 2016 roku, godz. 19.00
3 września 2016 roku, godz. 19.00
Dworzec Świebodzki we Wrocławiu

Dodaj komentarz