Taniec na falach

BWA Galeria Sanocka zaprasza na wystawę malarstwa Grzegorza Tomczyka pt. Taniec na falach, której wernisaż odbył się 26 sierpnia.

Grzegorz Tomczyk, „Abyssumm Salvanicum IV” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grzegorz Tomczyk, „Abyssumm Salvanicum IV” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zagadnienie destrukcji, przewrotnie pojmowanej jako akt kreacji to główna oś twórczości Grzegorza Tomczyka. Jako, że nic w materialnym świecie nie jest w stanie oprzeć się unicestwiającej sile czasu znaczenie zyskuje sama idea, którą artysta nasyca swoje obrazy. Jego malarstwo ujawnia celowe działania kojarzone dotychczas z niszczeniem, rozpadem, dezintegracją takie jak prucie, strzępienie, drapanie, cięcie, opalanie. Jest malarstwem destrukcji. Tam, gdzie osiąga ona swój kres uwypukla się pęknięcie, symboliczna granica, styk, mistyczne „pomiędzy”, za którym następuje kreacja i cały proces zatacza kolejne koło na zasadzie linearnej ciągłości.

Tekst: Aleksandra Nowicka

Grzegorz Tomczyk – urodził się w 1976 roku w Olsztynie. Studiował na Wydziale Artystycznym UMCS oraz na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na kierunku malarstwo. W czerwcu 2002 roku obronił dyplom magisterski pod kierunkiem prof. Mikołaja Dawidziuka z aneksem z sitodruku wykonanym pod kierunkiem prof. Andrzeja Smoczyńskiego. Od 2008 roku pracuje jako nauczyciel Rysunku i Malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie. Od chwili ukończenia studiów pozostaje aktywny zawodowo poruszając przede wszystkim temat destrukcji.

Grzegorz Tomczyk, Taniec na falach
Od 26 sierpnia do 23 września 2016 roku
BWA Galeria Sanocka

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR