Cornelia Krauledat, Znaki życia

Nowy sezon kulturalny Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku rozpoczyna 2 września wystawą twórczości niemieckiej artystki Cornelii Krauledat pt. Znaki życia.

Cornelia Krauledat, „Znaki życia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cornelia Krauledat, „Znaki życia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórczość Cornelii Krauledat wywodzi się z kierunku zwanego informel, gdzie dąży się do uzyskania otwartej, procesualnej formy obrazu – co oznacza, że obraz, najczęściej, powstaje bez żadnego z góry powziętego planu w formie szkicu, ale u podstawy leży zawsze jakiś pomysł (myśl, idea). Jej sztuka nie odzwierciedla realności. Obrazy, jak mówi artystka: „oddają wewnętrzne wartości mojej kreatywności. Właśnie – „znaki życia”. Budują je kolorowe linie i struktury powierzchni, a wszystko podlega ciągłym przeobrażeniom: powierzchnie farb nakładają się na siebie, zlewają się, splatają ze sobą. Cornelia Krauledat wyznaje ideę otwartości malarskiego rezultatu końcowego i nie uznaje granic eksperymentów malarskich. Proces powstawania swoich obrazów opisuje jako dialog środków wyrazowych – akcję i reakcję, działanie i reagowanie. Artystka tworzy obrazy głównie w technice akrylowej. Czasem łączy różne techniki i tworzywa, np.: materiały budowlane, popiół, pigmenty i bejce.

Cornelia Krauledat – mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Studiowała na Wydziale Komunikacji Wizualnej w Wyższej Szkole Projektowania w Offenbach. Jest także absolwentką Wydziału Malarstwa i Grafiki Państwowej Akademii Sztuk Pięknych im. J.F. Städla we Frankfurcie. Dyplom u prof. Johannesa Schreitera i prof. Christiana Krucka. Od 1984 roku, obok pracy artystycznej, prowadzi kursy edukacji dorosłych. Swoje prace prezentuje w ramach licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych na terenie Niemiec i Europy.

Cornelia Krauledat, Znaki życia
Od 1 września do 2 października 2016 roku
Wernisaż 1 września 2016 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Dodaj komentarz