Cornelia Krauledat, Znaki życia

Nowy sezon kulturalny Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku rozpoczyna 2 września wystawą twórczości niemieckiej artystki Cornelii Krauledat pt. Znaki życia.

Cornelia Krauledat, „Znaki życia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cornelia Krauledat, „Znaki życia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórczość Cornelii Krauledat wywodzi się z kierunku zwanego informel, gdzie dąży się do uzyskania otwartej, procesualnej formy obrazu – co oznacza, że obraz, najczęściej, powstaje bez żadnego z góry powziętego planu w formie szkicu, ale u podstawy leży zawsze jakiś pomysł (myśl, idea). Jej sztuka nie odzwierciedla realności. Obrazy, jak mówi artystka: „oddają wewnętrzne wartości mojej kreatywności. Właśnie – „znaki życia”. Budują je kolorowe linie i struktury powierzchni, a wszystko podlega ciągłym przeobrażeniom: powierzchnie farb nakładają się na siebie, zlewają się, splatają ze sobą. Cornelia Krauledat wyznaje ideę otwartości malarskiego rezultatu końcowego i nie uznaje granic eksperymentów malarskich. Proces powstawania swoich obrazów opisuje jako dialog środków wyrazowych – akcję i reakcję, działanie i reagowanie. Artystka tworzy obrazy głównie w technice akrylowej. Czasem łączy różne techniki i tworzywa, np.: materiały budowlane, popiół, pigmenty i bejce.

Cornelia Krauledat – mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Studiowała na Wydziale Komunikacji Wizualnej w Wyższej Szkole Projektowania w Offenbach. Jest także absolwentką Wydziału Malarstwa i Grafiki Państwowej Akademii Sztuk Pięknych im. J.F. Städla we Frankfurcie. Dyplom u prof. Johannesa Schreitera i prof. Christiana Krucka. Od 1984 roku, obok pracy artystycznej, prowadzi kursy edukacji dorosłych. Swoje prace prezentuje w ramach licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych na terenie Niemiec i Europy.

Cornelia Krauledat, Znaki życia
Od 1 września do 2 października 2016 roku
Wernisaż 1 września 2016 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR