Na galowo na galerię

Instytut Designu włącza się w akcję Smaczne Zakończenie Lata, organizowaną na Placu Artystów przez Urząd Miasta Kielce. Przez dwa dni, 27 i 28 sierpnia (sobota i niedziela) w godzinach 15.00–18.00 uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach Na galowo na galerię, które poprowadzą koordynatorzy z IDK.

„Na galowo na galerię” (źródło: mat. pras. organizatora)

„Na galowo na galerię” (źródło: mat. pras. organizatora)

Celem weekendowej akcji jest zachęcenie najmłodszych do odwiedzenia wraz z rodzicami Galerii Głównej IDK i promocja nowej wystawy pt. Lekcja Designu, której otwarcie zaplanowano na 9 września. Zarówno wystawa, jak i warsztaty są skierowane szczególnie do dzieci. Podczas zajęć najmłodsi wykonają papierowe akcesoria (kapelusze, wąsy, okulary, muszki, krawaty, kołnierzyki), tak by mogły potem odwiedzić w nich wystawę.

Podczas Smacznego Zakończenia Lata będzie można również sfotografować się w specjalnie stworzonej scenografii wykonanej w pracowni warsztatów Własnoręczni, przedstawiającej ikony polskiego designu. Przez cały czas IDK tworzy Bazę Złotych Rączek – osób potrafiących wszystko naprawić. Podczas dwudniowej imprezy można zgłaszać siebie lub wskazywać takie osoby.

Na galowo na galerię – warsztaty
Od 27 do 28 sierpnia 2016 roku
Instytut Designu
Kielce

Dodaj komentarz