• 2016-08-27

Kaseciarz kradnie akordy – nowy singiel!

Kaseciarz w wakacje nie próżnuje i oddaje do rąk oraz uszu słuchaczy nowy singiel, Stolen Chords. Założycielem oraz spiritus movens krakowskiego zespołu jest Maciej Nowacki. Muzycy określają swoją twórczość jako „tatusiowy rock z matczynym zadziorem dla pryszczatej młodzieży”. Tym, którzy lubią poszukiwanie etykiet, niech wystarczy Dziadostwo Rock.

Kaseciarz, fot. Zuzanna Dzwonkowska (źródło: materiały prasowe)

Kaseciarz, fot. Zuzanna Dzwonkowska (źródło: materiały prasowe)

Stolen Chords to piosenka, która została nagrana na zakończenie trylogii płytowej  (ang. Rock Dreams). Należą do niej albumy Surfin’ Małopolska, Motörcycle Rock And Roll oraz Gay Acid. Zespół w nowym składzie wchodzi w kolejny etap działalności, który prezentuje dalszą ewolucję autorskiego stylu muzycznego pod nazwą Dziadostwo Rock.

Oni czują się najlepiej, gdy wejdą na tor wiodący od The Sonics, przez Dinosaur Jr, po Black Keys: produkcja nie musi być czysta, ale musi być luz, czasem niedokładność, a zawsze efektowne brzmienie – napisał o zespole Jacek Świąder.

Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy Maćka Nowackiego, który zapragnął nagrać płytę używając aparatury nagrywającej, którą miał pod ręką. Wraz z wydaniem debiutu Surfin’ Małopolska Kaseciarz zaczął działać jako trio i wydał płytę Motörcycle Rock And Roll w 2013 roku, będącą wariacją na temat krautrocka z motywem motoryzacyjnym w tle.

W listopadzie 2015 roku ukazał się kolejny krążek zespołu, Gay Acid. To konceptualna opowieść o zmaganiach pewnego muzyka grającego niegdyś w amerykańskim zespole DuVraine Connection.

Muzyka, jaką gra Kaseciarz to mieszanina garage, psychedelic, surf albo po prostu Dziadostwo Rock. Obecnie zespół działa w składzie: Aleksander Margasiński, Szymon Keler, Maciej Nowacki.

Kaseciarz | Stolen Chords
Premiera: sierpień 2016 roku

Dodaj komentarz