10. Triennale Małych Form Malarskich

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu już po raz dziesiąty organizuje Triennale Małych Form Malarskich. To cykliczna, ogólnopolska impreza, prezentująca poszukiwania i osiągnięcia współczesnych twórców w dziedzinie kameralnej twórczości malarskiej.

Ewa Skaper, „Brzydko Ładnie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ewa Skaper, „Brzydko Ładnie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Triennale Małych Form Malarskich to konkurs skierowany do profesjonalnych artystów plastyków, a także dyplomantów wyższych uczelni plastycznych. Formuła imprezy jest otwarta, co daje okazję do szerokiej konfrontacji różnych twórczych postaw. Organizatorzy pozostawiają artystom pełną swobodę w wyborze techniki, tematu czy stylistyki zgłaszanych do konkursu prac. Jedyne ograniczenie stanowi ich wymiar – format nie może bowiem przekraczać 600 cm2. To właśnie decyduje o specyfice toruńskiego triennale.

Decyzją jury do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się 102 prace 52 artystów. I nagroda: Ewa Skaper za pracę Brzydko Ładnie; II nagroda: Weronika Teplicka za pracę Stan tymczasowy II; III nagroda Marcin Szymielewicz za pracę 35°23’N 139°38’E; Nagroda Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Katarzyna Tretyn-Zečević za pracę Zmysłowy; Nagroda specjalna Wojewody Kujawsko-Pomorskiego: Edyta Hul.

10. Triennale Małych Form Malarskich
Od 2 września do 2 października 2016 roku
Wernisaż 2 września 2016 roku, godz. 17.00
Galeria Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz