• 2016-08-26

Sinfonietta Cracovia na początek sezonu

Mozart po japońsku, ponadczasowy Haydn i odkrywanie czeskiej klasyki. A na rozgrzewkę ‒ kolejny koncert w ramach cyklu Sinfonietka. Inaugurując nowy sezon koncertowy orkiestra Sinfonietta Cracovia stawia poprzeczkę bardzo wysoko.

Klasycznie na początek sezonu (źródło: mat. pras. organizatora)

Klasycznie na początek sezonu (źródło: mat. pras. organizatora)

Jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów, Maestro Jerzy Maksymiuk, zwykł mawiać, że odpowiednie wykonanie utworów doby klasycyzmu, szczególnie tych skomponowanych przez Josepha Haydna, to wiarygodny wyznacznik poziomu każdej orkiestry. Już pierwszego września o godzinie 19.30 orkiestra Sinfonietta Cracovia zmierzy się z tą trafną tezą na scenie sali koncertowej Muzeum Manggha.

Klasyka dla wytrawnych melomanów – Mozart, Haydn, Koželuh – czyli symboliczne spotkanie austriackich i czeskich mistrzów z udziałem Sinfonietty Cracovii i znakomitej japońskiej pianistki Kasumi Barouch. A to wszystko pod dyrekcją Marka Štilca ‒ bezdyskusyjnie jednego z najbardziej utalentowanych młodych czeskich dyrygentów.

Koncert, oficjalnie inaugurujący nowy sezon pracy artystycznej orkiestry, poprzedzi kolejna odsłona cieszącego się ogromną popularnością cyklu Sinfonietka, dedykowanego najmłodszym melomanom. Impreza z udziałem zaproszonych gości zagranicznych i Danuty Augustyn ‒ niezastąpionej Pani Sinfonietki ‒ rozpocznie się o godzinie 17.00.

1 września ‒ 2 koncerty ‒ 3 kompozytorów. A do tego repertuar, który zadowoli zarówno rodziców, jak i ich pociechy.

Czwartkowy koncert zespołu Jurka Dybała odbędzie się zaledwie 4 dni po gościnnym występie Sinfonietty Cracovii na Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie, w ramach którego krakowski ensemble zaprezentuje się u boku jednego z najwybitniejszych współczesnych wiolonczelistów, Iwana Monighetti’ego.

Klasycznie na początek sezonu
1 września 2016 roku
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Kraków

Dodaj komentarz