Ostatni moment na wzięcie udziału w Leica Street Photo

Rozpoczęła się szósta edycja konkursu Leica Street Photo organizowanego przez Leica Camera Poland. Aż trudno uwierzyć, że to już 6 lat minęło od pierwszej edycji, kiedy konkurs rozpoczął promować polską fotografię uliczną.

„6. leica Street Photo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„6. leica Street Photo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Leica Street Photo prowokuje do wyjścia z domu, zrobienia dobrego zdjęcia. Tak dobrego by jurorzy wybrali je do wystawy w Leica 6×7 Gallery Warszawa. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 25 sierpnia.

6. Leica Street Photo to konkurs skierowany do wszystkich zainteresowanych street photo. Uchwyć decydujący moment, zamknij historię w jednym zdjęciu i zgłoś się do udziału w prestiżowym konkursie. Na zwycięzców czeka prezentacja w galerii. Kliku laureatów poprzednich edycji Leica Street Photo zostało później nagrodzonych międzynarodowych konkursach takich jak World Press Photo czy Leica Oskar Barnack Award.

Konkurs rozgrywa się na fanpage’u Leica Camera Poland w serwisie społecznościowym Facebook. Dedykowana aplikacja pozwoli w prosty sposób dodać zdjęcia do konkursu, podzielić się nimi ze znajomymi, a także polubić i skomentować inne nadesłane prace. Z tej żywej, wirtualnej galerii jury wyłoni 20 najciekawszych prac. Każdy z uczestników może nadesłać od 1 do 5 fotografii. Technika wykonania fotografii jest dowolna, wszystkie prace powinny powstać po 1 lipca 2015, a tematyka musi mieć związek z fotografią uliczną.

Skład jury: Ania Kłosek, Beata Łyżwa-Sokół, Stefano De Luigi, Chris Niedenthal, Maciej Jeziorek, Rafał Łochowski.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Konkurs 6. Leica Street Photo
Organizator: Leica Camera Poland
Zgłoszenia do 25 sierpnia 2016 roku

Dodaj komentarz