• 2016-08-25

Klasyka polskiej rozrywki

26 sierpnia w Białej Fabryce Geyera w Łodzi wystąpi Grohman Orchestra i Krzysztof Herdzin. Klasyka polskiej rozrywki to projekt muzyczny, w którym zabrzmią znane i lubiane utwory muzyki rozrywkowej w mistrzowskich aranżacjach. Ponadto będzie można usłyszeć rapującego klasycznego muzyka! Wyzwania podjął się Tomasz Gołębiewski, szef Grohman Orchestra. Wspólnie ze swoim raperskim nauczycielem stworzył tekst spójny z całym projektem.

Grohman Orchestra, „Klasyka polskiej rozrywki” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grohman Orchestra, „Klasyka polskiej rozrywki” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rap to oczywiście spore wyzwanie, dla kogoś kto na co dzień gra we fraku Beethovena – przyznaje I koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej. – To kolejna muzyczna przygoda po wcześniejszych z VooVoo, Michałem Urbaniakiem, Krzesimirem Dębskim czy Blue Cafe. Wielka różnica jest taka, że tym razem rzucam się na głęboką wodę, bo nie chodzi o granie na skrzypcach, a coś całkiem dla mnie z kosmosu.

Gołębiewski ćwiczy pod okiem Adama Ciesielskiego, łódzkiego rapera na co dzień występującego pod ksywką Green.

 Na pewno nie jest tak, że z uwagi na wymagającego odbiorcę muzyki klasycznej, ugrzeczniliśmy tekst – zdradza raper. – Ma on dozę charakterystycznej ironii i swój charakter. Tomek to jest wulkan energii i pomysłów. Projekt dzięki niemu jest dynamiczny i świeży.

Grohman Orchestra to 13 osobowa orkiestra składająca się z muzyków Filharmonii Łódzkiej, czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i czasów cesarskiego Wiednia. Przyjęła swoją nazwę od nazwiska łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki, właściciela skrzypiec Stradivariusa z 1719 roku, Henryka Grohmana. Wzorem mistrzów walca Orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent i jej założyciel Tomasz Gołębiewski, I Koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, producent, menedżer kultury, organizator Festiwali Geyer Music Factory i Manu Summer Jazz Sundays.

Geyer Music Factory – cykl letnich koncertów plenerowych odbywających się na terenie łódzkiej Białej Fabryki Ludwika Geyera – jednym z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej. W piątkowe wieczory wakacji o godzinie 21 wewnętrzny brukowany dziedziniec Białej Fabryki zamienia się w estradę dla artystów przyciągająca za każdym razem ponad tysięczną widownię.

Krzysztof Herdzin – kompozytor, aranżer, pianista, dyrygent, multiinstrumentalista, producent i aranżer złotych i platynowych płyt Ireny Santor, Maryli Rodowicz, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Mietka Szcześniaka, Ryszarda Rynkowskiego. Jako pierwszy polski kompozytor nagrał autorską, monograficzną płytę z jedną z najlepszych orkiestr świata – Academy of St. Martin in the Fields. Orkiestrował muzykę do nagrodzonej Oscarem 2005 ścieżki dźwiękowej Jana A.P Kaczmarka do filmu Marzyciel, zdobywca blisko 20 nagród i wyróżnień, w tym Srebrnego Medalu Gloria Artis oraz Fryderyka w kategorii Jazzowy Kompozytor/ Aranżer Roku.

Grohman Orchestra | Geyer Music Factory
26 sierpina 2016 roku, godz. 21.00
Biała Fabryka Geyera w Łodzi

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR