Narkotyki i niemyte dusze w formie e-booka

18 września, czyli dokładnie w 77. rocznicę śmierci Witkacego, Narkotyki i Niemyte dusze ukażą się w formie e-booka. To pierwsze dzieło Stanisława Ignacego Witkiewicza, które PIW wyda w formie książki elektronicznej.

Witkacy, „Narkotyki i niemyte dusze” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Witkacy, „Narkotyki i niemyte dusze” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Dwa odrębne utwory Witkacego o charakterze publicystycznym łączy stanowisko autora: „Oświadczam oficjalnie, że piszę poważnie i chcę wreszcie coś bezpośrednio pożytecznego zdziałać…”. W książce stanowiącej pierwszą część tomu (Nikotyna, alkohol, kokaina…) przedstawił Witkiewicz swój – bardzo krytyczny – stosunek do narkotyków i przeżycia związane z ich zażywaniem.

Ocknijcie się, palacze i pijacy, i inni narkomani, póki czas! Precz z nikotyną, alkoholem i wszelkimi „białymi obłędami”. Jeśli peyotl okaże się ogólną odtrutką na tamte wszystkie świństwa, to w takim i tylko w takim razie: niech żyje peyotl!
(fragment książki)

W części drugiej (Niemyte dusze) pisarz proponuje społeczeństwu psychoanalizę jako narzędzie ocalenia przed nadciągającym kataklizmem. Uświadomiwszy rodakom polskie grzechy główne, chce ich od nich uwolnić, to znaczy „umyć” ich dusze.

Książka w nowej edycji i oprawie graficznej ukazała się 12 kwietnia. Od 18 września Narkotyki i Niemyte dusze będą dostępne w dwóch formatach (ePub i Mobi) w kilkudziesięciu sklepach internetowych z e-bookami.

Stanisław Ignacy Witkiewicz, Narkotyki i niemyte dusze, e-book
Premiera: 18 września 2016 roku
Państwowy Instytut Wydawniczy

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR