• 2016-08-23

Nancy Vieira we Wrocławiu

Marcin Kydryński oraz Ethno Jazz Festival zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Siesta w Drodze”. 26 października w Starym Klasztorze we Wrocławiu zaśpiewa Nancy Vieira, która młodość spędziła na Wyspach Zielonego Przylądka.

Nancy Vieira (źródło: mat. pras. organizatora)

Nancy Vieira (źródło: mat. pras. organizatora)

Jak sama przyznaje – myśli, czuje i śpiewa jak Caboverdyjka. Jej melodyjne i nastrojowe piosenki niejednokrotnie odbiją nie zawsze szczęśliwą historię Wysp Zielonego Przylądka.

Kiedy przyszła na świat, jej rodzice działali w ruchu oporu w Gwinei Bissau, przygotowując niepodległość swoich skalistych, wietrznych wysp. Jej bohaterski ojciec został po latach ambasadorem wolnych już Wysp Zielonego Przylądka w Portugalii i zabrał czternastoletnią córkę do Lizbony.

Nancy uważana jest za najbardziej stylową kontynuatorkę sztuki Cesarii Evory. Występuje z zespołem legendarnej artystki i wystąpiła w wielkim koncercie jej pamięci w lizbońskim Coliseu. Dwie ostatnie płyty Nancy: Lus i No Ama należą do najpiękniejszych prezentów, jakie dostaliśmy z Cabo Verde.

Nancy nieraz gościła na składankach muzycznych „Siesta“, jej piosenki możemy usłyszeć także w niedzielnej audycji Marcina Kydryńskiego w radiowej Trójce. W październiku usłyszymy ją na żywo we Wrocławiu podczas muzycznego spotkania z cyklu „Siesta w drodze”.

Marcin Kydryński prezentuje: Nancy Vieira
26 października 2016, godz.20.00
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Wrocław

Dodaj komentarz