• 2016-08-23

55. Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”

Kolejny Antykabaret, tym razem pod hasłem „Powroty, zwroty, zawroty”, odbędzie się 13 września w Starym Klasztorze we Wrocławiu.

55. Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu” (źródło: mat. pras. organizatora)

55. Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu” (źródło: mat. pras. organizatora)

Od lutego 2011 roku, każdego trzynastego dnia miesiąca wrocławianie spotykają się, żeby wspólnie spędzić „dobry wieczór”. Receptura przygotowania takiego dania jest prosta, a wszystko zależy od umiejętnie dobranych składników: należy wyszukać nietuzinkowe, ciekawe, dowcipne, urocze, obdarzone talentem towarzyskim i odwagą osoby (mogą być znane) i oddać im do dyspozycji mikrofon, scenę, mini orkiestrę. Niech nas bawią, wzruszają, frapują, uczą. Niech przy tym wspólnym spotkaniu czas miło płynie. Ta metoda wydaje się być skuteczna, skoro od przeszło pięciu lat, przyciąga znakomitą publiczność.

W wakacje odpoczywamy od kolejnych spotkań. Dlatego tak trudne bywają edycje Antykabaretu po urlopowej przerwie. Powrót zawsze wiąże się z niepewnością, rodzi pytania o kondycję, budzi niepokój: „czy potrafię jeszcze być atrakcyjny dla widza?” Ale powrót może okazać się także zwrotem akcji, spowodować zawrót głowy. Jest okazją, by zaprezentować nowo powstałe zwrotki, podzielić się ułożonymi na plaży bon-motami, wypróbować wyszukane zwroty, tak poprowadzić dygresje, by opowiadana historyjka na końcu zawróciła do sedna i podkreśliła je atrakcyjną puentą. Zawrotne tempo powrotu, może zwrócić się z nawiązką. Dobrze zaśpiewana piosenka, może okazać się punktem zwrotnym w karierze. Zresztą źle zaśpiewana piosenka także może okazać się punktem zwrotnym. Nietrafiona dygresja, chybiony żart – wobec braku aplauzu – już na zawsze mogą nosić piętno wybite niczym pieczątka na kopercie „ZWROT DO NADAWCY”. By uciec przed wpakowaniem się na mieliznę niedowcipności, należy zawczasu wykonać zwrot przez sztag (jeśli ktoś żegluje) lub w tył zwrot (jeśli ktoś potrafi poddać się dyscyplinie). Widok tancerki, kręcącej piruety na wrotkach może zawrócić w… Wróć! To już było. Przepraszam, zawracam głowę. Będziemy robili co w naszej mocy, byleby tylko publika nie zażądała zwrotu za bilety.

Wszystkie skojarzenia związane z powrotem, zwrotem i zawrotem stały się kanwą, na której opiera się scenariusz 55. Antykabaretu „Dobry Wieczór we Wrocławiu”. Na scenie Starego Klasztoru zobaczycie m.in.: Emose Uhunmwangho, Justynę Szafran, Bogusława Bednarka, Tomasza Leszczyńskiego, Artura Kusaja, Jerzego Skoczylasa, Ścibora Szpaka. Mini-orkiestrę poprowadzi Rafał Karasiewicz, a nad spójnością wieczoru czuwał będzie Marek Kocot.

55. Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”
13 września 2016 roku
Stary Klasztor
Wrocław

 

Dodaj komentarz