• 2016-08-22

Rapid Foray

Trzy lata po premierze Resilient Running Wild ogłosili szczegóły dotyczące swojego nowego albumu Rapid Foray. Płyta ukaże się 26 sierpnia 2016 roku.

Running Wild, „Rapid Foray” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Running Wild, „Rapid Foray” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Mózg zespołu, Rolf Kasparek przeprasza i tłumaczy długie opóźnienie: „Ze względu na kłopoty z ramieniem byłem unieruchomiony przez ponad 12 miesięcy, od wiosny 2014 roku, a to opóźniało prace nad nowym materiałem. Potem musiałem się przygotować na nasz koncert na Wacken. Teraz z przyjemnością mogę zapowiedzieć nowe bardzo mocne wydawnictwo, dla wszystkich fanów Running Wild”.

Kasparek obiecuje, że będzie to jedno z najbardziej zróżnicowanych wydawnictw w karierze zespołu, zawierające 11 utworów. „Nowe utwory są bardziej złożone niż na naszych 2 poprzednich wydawnictwach” – mówi Kasparek. Za produkcję Rapid Foray odpowiada Rolf Kasparek i Niki Nowy, który także zmiksował materiał i zajął się masteringiem. Okładka bazuje na zdjęciu wykonanym przez Kaspareka, któremu Jens Reinhold (Virgin Steele, Freedom Call) nadał wygląd obrazu malowanego farbami olejnymi.

Płyta ukaże się w formatach CD i 2 LP 26 sierpnia 2016 roku.

Running Wild | Rapid Foray
Premiera: 26 roku 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz