• 2016-08-22

Edita Gruberova w ICE Kraków

Już 20 września wyjątkowa śpiewaczka Edita Gruberova wystąpi w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Repertuar koncertu przedstawia się niezwykle interesująco, a bilety na koncert królowej belcanto są wciąż dostępne.

Edita Gruberova (źródło: materiały prasowe organizatora)

Edita Gruberova (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas trzeciej odsłony cyklu ICE Classic będzie można jedne z najsłynniejszych dzieł muzyki operowej. Wieczór otworzy uwertura do Cyrulika sewilskiego. Po niej na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – Edita Gruberova, która wykona arię O luce di quest’anima z dzieła Linda di Chamounix Donizettiego, którego kunszt kompozytorski będzie można podziwiać także w trakcie kolejnych punktów programu. Zanim przeniesiemy się do Szkocji, gdzie ma miejsce akcja Łucji z Lammermooru, odwiedzimy Rzym, żeby wysłuchać uwertury do Don Pasquale. Po niej słowacka artystka zaśpiewa arię Ilb dolce suono, ze wspomnianej wcześniej, opery opartej na powieści Waltera Scotta. Na Wyspach Brytyjskich pozostaniemy słuchając uwertury z Roberto Devereux, która poprzedzi sztandarowy popis umiejętności królowej belcanto, czyli spektakularne wykonanie finału pierwszego aktu słynnej londyńskiej opery Donizettiego.

Po przerwie będzie nie mniej emocjonująco. Drugą część koncertu zdominuje twórczość Belliniego, którego uwertura do Normy zabrzmi jako pierwsza po antrakcie. W Galii pozostaniemy, żeby wysłuchać też słynnej arii z tej opery. Po tym popisie możliwości Edity Gruberovej nie lada gratka czeka miłośników Julesa Masseneta i muzyki klasycznej w ogóle – instrumentalna medytacja z Thaïs – operowego dzieła francuskiego kompozytora, które nigdy nie było wystawione w Polsce. Tę część wieczoru zamknie wykonanie przez śpiewaczkę „szalonej sceny” z opery Purytanie Belliniego.

Edita Gruberova wystąpi z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą Petera Valentovica.

Edita Gruberova
20 września 2016 roku, godz. 19.30
Centrum Kongresowe ICE Kraków

Dodaj komentarz