• 2016-08-22

Miłość, Wolność, Przyjaźń

3 września w Sali widowiskowej MOS w Krakowie odbędzie się koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni. Będzie to koncert rocznicowy poświęcony twórczości i osobie Bogdana Łyszkiewicza, legendzie polskiej muzyki lat 80. i 90.

Chłopcy z Placu Broni, „Miłość, Wolność, Przyjaźń” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Chłopcy z Placu Broni, „Miłość, Wolność, Przyjaźń” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Data koncertu – 3 września – to data urodzin Łyszkiewicza – założyciela i lidera grupy Chłopcy z Placu Broni, który w wieku 36. lat zginął w wypadku samochodowym. Grupa tworzyła utwory, które na trwale zapisały się w historii polskiego rocka i polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenki takie jak: Kocham cię, Jezioro szczęścia, Kocham wolność, Aeroplan, czy w końcu – jak określał to Łyszkiewicz „żart muzyczny” – piosenka: O Ela, zdobyły wielu wielbicieli, wciąż posiadają mocny emocjonalny wydźwięk i zdobywają nowych fanów. Piosenka Kocham Wolność, napisana w latach 80. wciąż jest aktualna, choć obecnie odnosi się do innej rzeczywistości, co docenili słuchacze Programu 3 Polskiego Radia oddając swój głos na w/w utwór w Plebiscycie – Top Wszechczasów 2016; utwór zdobył I miejsce.

Podczas koncertu wykonane zostaną piosenki Bogdana Łyszkiewicza, muzycy i przyjaciele opowiedzą o wpływie jaki wywarły na nich spotkanie, współpraca, przyjaźń z Bogdanem.

Chłopcy z Placu Broni | Miłość, Wolność, Przyjaźń
3 września 2016 roku, godz. 20.00
Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz