Spacer śladami Mistrza Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem

Kiedy opadł wojenny kurz i odsłonił miasto w gruzach, szybko okazało się, że jego odbudowa byłaby niemożliwa bez pełnych detali pejzaży włoskiego artysty…

Audioprzewodnik – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Audioprzewodnik – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystarczy nieco wyobraźni, by w miejscach uwiecznionych pędzlem Canaletta dostrzec obraz dawnej stolicy. Karety i dorożki na warszawskich ulicach, mieszczańskie stroje, pudrowane peruki, stogi siana w miejscu kiosków ruchu. Zamiast kolumny Zygmunta… taka sama kolumna, tylko kilka metrów dalej. Po spacerze śladami Canaletta już nigdy nie spojrzycie na Warszawę jak na zwykłe, współczesne miasto.

Zamek Królewski w Warszawie przy współpracy z AudioTrip przygotował dla turystów odwiedzających stolicę wyjątkowy audioprzewodnik. Do jego stworzenia posłużyły znajdujące się w zamkowej kolekcji obrazy włoskiego malarza, Bernarda Bellotta. Nie jest to jednak typowy przewodnik, lecz barwna opowieść o pełnym życia mieście, malarzu i jego pasji, wzbogacona intrygującymi ciekawostkami o osiemnastowiecznych zwyczajach, technologii i modzie.

Co należy zrobić? Wystarczy zainstalować w swoim smartfonie darmową aplikację AudioTrip, dostępną w Sklepie Play oraz AppStore, wyszukać w katalogu trasę Spacer śladami Mistrza Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem i ją pobrać. Wędrówka rozpoczyna się na Nowym Świecie od historii związanej z kościołem Świętego Krzyża, a następnie lektor prowadzi śladami słynnego malarza w głąb Starego Miasta. AudioTrip posługuje się technologią GPS, dzięki czemu raz pobrana trasa nie wymaga dostępu do Internetu. Przewodnik odtwarzany jest automatycznie, gdy zwiedzający dotrze do odpowiedniego punktu, a jego wielką zaletą jest to, że zawarte w nim materiały można zachować po zakończeniu spaceru.

Spacer śladami Mistrza Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem
Aplikacja dostępna jest od 18 sierpnia 2016 roku
Zamek Królewski w Warszawie

Dodaj komentarz