• 2016-08-20

Celińska zaprasza do Pokoju na Lato

27 sierpnia w warszawskim Pokoju na Lato odbędzie się koncert Stanisławy Celińskiej, podczas którego artystka wystąpi z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Stanisława Celińska i Maciej Muraszko, fot. Szymon Michta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stanisława Celińska i Maciej Muraszko, fot. Szymon Michta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Atramentowa… to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

A wszystko zaczęło się od Atramentowej Rumby, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Dodatkowo warto podkreślić, że występ ten odbył się dokładnie w 40 rocznicę debiutu piosenkarskiego aktorki na VII KFPP Opole 1969 z utworem Ptakom podobni (muzyka Roman Orłow i słowa Włodzimierz Ścisłowski). Wówczas przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut.

Po występie z Atramentową Rumbą okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.

Album Atramentowa Stanisławy Celińskiej , w czerwcu 2015 roku osiągnął status Złotej Płyty a po paru kolejnych tygodniach Platynowej. W październiku 2015 roku ukazała się płyta Atramentowa… Suplement z 9 premierowymi nagraniami.

Płyta Atramentowa… Suplement zawiera niezwykle klimatyczne utwory, zmysłowo – jak zawsze – zaśpiewane przez niepowtarzalną Artystkę. Muzykę do tekstów Doroty Czupkiewicz oraz samej Stanisławy Celińskiej skomponował i zaaranżował producent płyty Maciej Muraszko.

Na płycie znalazły się ponadto dwa wspaniałe covery: nowa odsłona jednego z najbardziej znanych utworów z repertuary Czesława Niemena – Pod papugami oraz przebój lat 60-tych – Manha De Carnaval (niezapomniany temat z musicalu Czarny Orfeusz), do którego polskie słowa napisała Stanisława Celińska.

Stanisława Celińska to  znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Wspaniała piosenkarka, która wykonując Atramentową rumbę czy też utwory z albumu Nowa Warszawa zaskakuje i ujmuje swoim przejmującym głosem. Warszawianka, silnie związana ze stołeczną Pragą jak nikt potrafi wprowadzić w klimat, nastrój i wciągnąć słuchacza w swoją opowieść. Jak mówi w filmie Nowa Warszawa marzyła o scenie teatralnej, by znaleźć się w kolorowym świecie i jednocześnie mieć bezpośredni kontakt z publicznością.

Stanisława Celińska
27 sierpnia 2016 roku, godz. 20.00
Pokój na Lato w Warszawie

Dodaj komentarz