• 2016-08-20

Startuje cykl wystaw Polska Architektura 2015

2 września w warszawskim Centrum Łowicka odbędzie się uroczyste otwarcie cyklu wystaw najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie towarzyszyć będą prezentacje najlepszych, polskich architektów.

„Polska Architektura 2015” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Polska Architektura 2015” (źródło: materiały prasowe organizatora)

11 kwietnia rozdane zostały nagrody ósmej już edycji plebiscytu Polska Architektura 2015. Spośród ponad 100 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach: kubatura, wnętrze i krajobraz.

Za nami ósma odsłona plebiscytu, którego ambicją jest pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2015 roku. Nasze wydarzenie jest najbardziej obszernym i systematycznym podsumowaniem dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania – powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury. – Teraz ruszamy w Polskę z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Mamy nadzieję stworzyć w ten sposób tradycję prezentacji w całym kraju najwybitniejszych osiągnięć polskiej architektury.

Ekspozycja na jesieni 2016 roku odwiedzi cztery miasta Polski: Warszawę, Sopot, Kraków i Kielce. Dodatkowo w każdym z miejsc odbędą się wykłady i prezentacje czołowych biur projektowych.

Cykl wystartuje w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana w dniach od 2 do 9 września w Centrum Łowicka. Wernisaż odbędzie się 2 września o godz. 18:00. Ponadto odbędą się wykłady: Jerzego Szczepanika-Dzikowskiego, Roberta Koniecznego, Macieja Kolendowicza.

Wystawy będą prezentowane także:

  • od 15 do 22 września, Sopoteka w Sopocie
  • od 13 do 20 października , Galeria SARP w Krakowie
  • od 10 do 17 listopada, Institute of Design w Kielcach

Wystawa pokonkursowa Polska Architektura 2015
Organizator: Grupa Sztuka Architektury
Od 2 do 9 września 2016 roku
Wernisaż 2 września 2016 roku, godz. 18.00
Centrum Łowicka w Warszawie

Dodaj komentarz