• 2016-08-19

Napiórkowski podczas Summer Jazz Sundays

21 sierpnia w łódzkiej Manufakturze w ramach Summer Jazz Sundays odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi Marek Napiórkowski.

Marek Napiórkowski, fot. Masłow (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Napiórkowski, fot. Masłow (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Napiórkowski to gitarzysta, kompozytor, który nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami, m.in. z Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną czy Anną Marią Jopek.

Nagrał pięć solowych płyt: Nap (2005) z udziałem min. Anny Marii Jopek, Leszka Możdżera i Henryka Miśkiewicza. Wolno (2007)­ uzyskała status złotej płyty a zagrali na niej min. Gregoire Maret, Michał Miśkiewicz i Robert Majewski . KonKubiNap (2011)­ nagrana na żywo płyta w trio wraz z Robertem Kubiszynem i Cezary Konradem. UP! (2013) ­ zrealizowana z niemal orkiestrowym rozmachem produkcja z udziałem Clarence’a Penna, Adama Pierończyka, Krzysztofa Herdzina, Henryka Miśkiewicza, Roberta Kubiszyna i nonetu muzyków symfonicznych. Celuloid (2015) ­ duet z Arturem Lesickim. 6 razy był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Głosami czytelników pisma „Jazz Forum” został wybrany jazzowym gitarzystą roku 2012, 2013, 2014 i 2015 Był współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elektrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma „Jazz Forum”. Koncertował min. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Marek Napiórkowski | Summer Jazz Sundays 2016
21 sierpnia 2016 roku, godz. 17.00
Manufaktura w Łodzi

Dodaj komentarz