• 2016-08-19

The Simple Twist

Zespół Eluktrick stworzył teledysk do utworu The Simple Twist – singla do nowego albumu, który ukaże się już jesienią i będzie nosił tytuł Hieroglyphic Apostrophes.

Eluktrick, „The Simple Twist” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Eluktrick, „The Simple Twist” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Eluktrick to przede wszystkim emocje, eksperymenty, doświadczenia. Eluktrick można nazwać zarówno dosłownie, jak i w przenośni „łutem szczęścia” („trick of luck”); zespół powstał w 2008 roku podczas przypadkowego spotkania amerykańskiego tekściarza i wokalisty oraz polskiego gitarzysty w jednym z klubów w Krakowie. Od samego początku zespół był mieszanką stylów i przenikających się historii, które pomimo braku wspólnego mianownika stworzyły spójne, charakterystyczne brzmienie.

Przez 7 lat istnienia Eluktrick zagrał ponad 150 koncertów na festiwalach i w klubach w Polsce, na Węgrzech, w Niemczech, Czechach, na Litwie, Łotwie, w Szkocji, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Koncerty Eluktricka elektryzują, hipnotyzują i zaskakują. Teksty Thymna, często prowokujące, dopełnione są muzyką zainspirowaną najciekawszymi rockowymi zespołami ostatnich lat – od Becka, Elliotta Smitha i Talking Heads do Radiohead, Queens of the Stone Age, Muse, The Editors czy Royal Blood.

Debiutancki album zespołu AdJustMeant został wydany pod szyldem Loose Wire Records w 2011 roku (dystrybucja – Rockers Publishing). Kolejny, drugi krążek o nazwie Hieroglyphic Apostrophes zostanie wydany jesienią 2016. Muzyka zawarta na drugim albumie to dojrzałe, spójne brzmieniowo kompozycje pełne symboli, które doskonale obrazują rozwój każdego z członków zespołu jako aranżerów, tekściarzy i muzyków. Pod koniec 2016 roku Eluktrick planuje wyruszyć w trasę koncertową promującą najnowszy album.

Eluktrick | The Simple Twist
Premiera: 9 sierpnia 2016 roku
Loose Wire Records

Dodaj komentarz