Czas na zmianę: zegary dekoracyjne, które zaskoczą wszystkich

Zegary nie muszą się kojarzyć z nudnym dodatkiem, który kupujemy wyłącznie ze względów praktycznych. Oryginalny zegar dekoracyjny może stać się niebanalną ozdobą, pomocą naukową dla dziecka i dopełnieniem wystroju salonu lub sypialni.

Stylowe miejsce pracy z interesującym połączeniem czarnego drewnianego stołu i różowego krzesła

Stylowe miejsce pracy z interesującym połączeniem czarnego drewnianego stołu i różowego krzesła

Nie musimy decydować się na powieszenie kolejnego obrazu, żeby zapełnić pustą przestrzeń na ścianie. Ciekawy i designerski zegar będzie nie tylko ciekawą, ale też bardzo pożyteczną ozdobą.

Zegar jak mebel

Pamiętacie, gdy dawniej w mieszkaniach babć i dziadków stały duże, drewniane zegary z wahadłem? Te piękne vintage’owe czasomierze wcale nie odeszły do lamusa, a wręcz przeciwnie. Repliki antycznych zegarów wahadłowych są powszechnie dostępne w sklepach i wracają do łask, a co za tym idzie do nowoczesnych mieszkań.

Mechanizm takiego zegara zamknięty jest w drewnianej, pięknie wykończonej skrzyni z szybą, przez którą widać tarczę odliczającą czas. Kolory skrzyń takich zegarów można wybrać dowolnie, żeby dopasować go do wystroju pomieszczenia. Miłośnicy vintage’owego stylu mogą także wybrać zegar, który będzie wybijał pełne godziny.

Kreatywne mierzenie czasu

Zegary ścienne przyjmują najróżniejsze formy. Wskazówki mogą znajdować się na tarczy o najróżniejszych kształtach kolorach lub przybierać zupełnie odmienną postać. Coraz więcej zegarów w ogóle nie ma tarczy (wtedy na ścianie wiszą same wskazówki), a ciekawą propozycją do kuchni są modele wykonane ze sztućców. Do tej kategorii dodatków zawitała też moda retro, dlatego do łask wróciły między innymi zegary klapkowe, popularne w latach 70., w których godzinę wyznaczały przeskakujące klapki.

Przykuwający wzrok zegar w kuchni nie pozwoli spóźnić się do pracy, a umieszczony w pokoju dziecka ułatwi mu naukę rozpoznawania godzin. Gdy już je pozna, czasomierz pomoże maluchowi w organizacji dnia oraz w budowaniu poczucia odpowiedzialności. Wyznaczając mu na przykład czas poświęcony na naukę, dziecko może samodzielne go sobie odliczać.

Cyfrowe czasomierze

Świetną ozdobą na półkę czy kredens do pokoju urządzonym w nowoczesnym stylu będzie niewielki zegarek cyfrowy. Jest to idealny wybór do sypialni, bowiem większość takich czasomierzy posiada wbudowany budzik. Śpiochom już nie przydarzy się przypadkowe dotknięcie ekranu telefonu i wyłączenie jego alarmu. Budziki cyfrowe najczęściej mają przełącznik, którego nie da się wyłączyć „przypadkiem”.

Dodatkowymi atutami takiego urządzenia są dodatkowe opcje w postaci odliczania daty oraz wbudowanego odbiornika radiowego, który włączy się w zastępstwie za piszczący dźwięk alarmu.

Stylowy zegar dekoracyjny może być także świetnym prezentem dla przyjaciela lub członka rodziny. Jest to jedna z najpraktyczniejszych ozdób, jaką można sprawić bliskiej osobie, która jednocześnie będzie doskonale komponować się z wystrojem pomieszczenia.

Artykuł przygotowany we współpracy z redakcją portalu www.nokautdom.pl

Dodaj komentarz