• 2016-08-18

Teatralny Mezalians

Członkowie Akademii Teatru Alternatywnego oraz gmina Kamieniec Ząbkowicki przygotowują Festiwal Teatralny „Mezalians”. Od 18 do 21 sierpnia będzie można wziąć udział w potańcówce, jarmarku, widowiskowych paradach oraz zobaczyć spektakle. Na wszystko wstęp wolny. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli bezpłatny dojazd z Wrocławia oraz darmowe zwiedzanie Pałacu Marianny Orańskiej.

Teatr Logos, fot. Rafał Biesiada (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatr Logos, fot. Rafał Biesiada (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na cztery dni Kamieniec Ząbkowicki zamieni się w miasteczko festiwalowe, które gościć będzie ponad 20 grup artystycznych z całej Polski. Na scenie gminnej świetlicy, a także w plenerze i w przestrzeniach Czerwonego Kościółka i kościoła parafialnego uczestniczyć będzie można w 11 spektaklach i 3 koncertach. Nie zabraknie potańcówki, jarmarku czy widowiskowych parad.

Program Festiwalu Teatralnego „Mezalians” – tworzy mezalians sztuk, stylów i nastrojów. Zaangażowana i buntownicza sztuka teatrów offowych przeplata się ze spektaklami familijnymi, a przedstawienia kameralne kontrastują z kolorowymi, głośnymi paradami na ulicach Kamieńca. Festiwal łączy propozycje poważne i wymagające z cyrkowym przymrużeniem oka. Każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Idea „Mezaliansu” to również łączenie przeszłości z teraźniejszością, tradycji z nowoczesnością, twórcze przetworzenie zastanej rzeczywistości, czerpanie z folkloru i wydobywanie aktualnego potencjału lokalnego. Od marca aktorzy Aty poznają mieszkańców Kamieńca i bogactwo kulturowe wsi i okolic. Ząbkowickie legendy, bogata historia miejsca i lokalne tradycje stały się inspiracją kilku spektakli i widowisk, przygotowywanych specjalnie na sierpniowy festiwal.

Aktorzy Aty regularnie współpracują z zespołem pieśni Starczowianie, Teatrem Rodzice Dzieciom, chórem szkolnym Melodyjka oraz prowadzą warsztaty w szkołach i świetlicach na terenie gminy. Efektem tej pracy będą wspólne występy Atowiczów i mieszkańców Kamieńca podczas festiwalowych wydarzeń. „Mezalians” ma być świętem Kamieńca, oswajać ze sztuką poprzez ożywianie lokalnej kultury i aktywizowanie lokalnej społeczności. Dlatego też w programie nie zabraknie również występów lokalnych artystów. Podczas niedzielnego jarmarku zaprezentują się m.in.: zespoły ze Starczowa, Byczenia i Ożar, Dawid Cekiera, Julia Petrusewicz, a także grupa zumby, dzieci z przedszkola nr 1, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum oraz młodzież z Paczkowa.

W trakcie festiwalu będzie można wziąć udział w serii warsztatów, prowadzonych przez pasjonatów różnych dziedzin sztuki. Do wyboru: warsztaty plastyczne, cyrkowe, taneczne, wokalne, teatralne, capoeira, samoobrona dla kobiet i zumba.

Festiwal realizowany przez Akademię Teatru Alternatywnego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorzy: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Teatr Brama, Ośrodek Teatralny Kana

Festiwal Teatralny „Mezalians”
Od 18 do 21 sierpnia 2016 roku
Kamieniec Ząbkowicki

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR