Wielcy malarze w kinie

Wielkie malarstwo od 7 sierpnia wyświetlane jest na ekranie Kina Muranów: Manet, Munch, Vermeer Rembrandt i Van Gogh. W sierpniowe i wrześniowe niedziele warszawskie kino zaprasza w podróż po największych muzeach i galeriach świata.

„Exhibition on Screen” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Exhibition on Screen” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Phil Grabsky – pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl Exhibition on Screen przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.

Tym razem dzięki twórcom cyklu Exhibition on Screen będzie można zwiedzić aż pięć wystaw: Manet – portrecista życia z The Royal Academy of Arts w Londynie, Munch 150 z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo, Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku z The National Gallery w Londynie, Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie oraz Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia z Van Gogh Museum w Amsterdamie.

Udział w tych seansach to zmysłowe przeżycie. Pierwszy pokaz odbył się 7 sierpnia, najbliższy zaś Munch 150 będzie miał miejsce 21 sierpnia. Szczegóły na oficjalnej stronie kina Muranów.

Exhibition on Screen
Od 7 sierpnia do 11 września 2016 roku
Kino Muranów w Warszawie

Dodaj komentarz