Przytnij/Wytnij zRęczne dzieło

Galeria BWA Sokół zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach, które odbędą się 20 sierpnia (będzie to spotkanie dla dzieci wraz z opiekunami) oraz 23 sierpnia (spotkanie skierowane do seniorów).

„Przytnij/Wytnij” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Przytnij/Wytnij” (źródło: materiały prasowe organizatora)

20 sierpnia (sobota), godz. 12.00: Przytnij/Wytnij

Podczas spotkania za pomocą różnego rodzaju papierów i bibuły – tnąc, zwijając, plotąc i wycinając – uczestnicy będą tworzyć ludowe ornamenty. Zapoznają się z ludową symboliką, dowiedzą się czym jest moduł i dlaczego natura jest tak ważna przy tworzeniu ornamentów. Zainspirują się eksponatami, które prezentowane są na wystawie pany chłopy chłopy pany i stworzą własne prace.

Do wzięcia udziału organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami, które chcą dowiedzieć się w jak różny sposób twórcy ludowi stosowali ornament do zdobienia przedmiotów codziennego użytku.

Warsztat będzie okazją do aktywnego spotkania ze sztuką ludową w kontekście sztuki współczesnej oraz możliwością zabrania głosu podczas plastycznej części zajęć, w trakcie której uczestnicy zajmą się interpretacją prac zobaczonych na wystawie.

„zRęczneDzieło” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„zRęczneDzieło” (źródło: materiały prasowe organizatora)

23 sierpnia (wtorek), godz. 16.00: zRęczneDzieło – warsztaty dla seniorów, które towarzyszą wystawie pany chłopy chłopy pany

Warsztaty zRęczneDzieło będą kontynuacją spotkania Zakorzenieni, które odbyło się w lipcu w Galerii BWA Sokół. Podczas poprzedniego warsztatu organizatorzy zastanawiali się nad miejscem swojego pochodzenia, przypominali sobie, jakie zwyczaje towarzyszyły im w codziennym życiu, jak wyglądały ich domy rodzinne i jak spędzali wolny czas. Tym razem spróbują odtworzyć gry i zabawy z lat dziecięcych oraz spisać ich reguły. Wraz z uczestnikami sprawdzą jakie zabawy były najpopularniejsze, czy różniły się w zależności od regionu i jak bawiły się dzieci na wsi, a jak w mieście.

Warsztaty w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół
Przytnij/Wytnij:  20 sierpnia (sobota), godz. 12.00
zRęczneDzieło: 23 sierpnia (wtorek), godz. 16.00
BWA Sokół w Nowym Sączu

Dodaj komentarz