• 2016-08-17

Autografy Piotra Perczyńskiego

Związek Polskich Artystów Fotografików zaprasza na kolejną wystawę do galerii Okręgu Dolnośląskiego ZPAF Za szafą. Tym razem zaprezentowane zostaną prace Piotra Stefana Perczyńskiego pt. Autografy – syntetyczne kompozycje wykonane bezpośrednio na negatywie, będące próbą odejścia od fotografii migawkowej.

„Autografy” fot. Piotr Stefan Perczyński (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Autografy” fot. Piotr Stefan Perczyński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl Autografy powstał z potrzeby odejścia od fotografii migawkowej, która rejestruje stan widzialnego świata tylko przez ułamek sekundy. To próba stworzenia metodą fotograficzną pewnej formy obrazu syntetycznego. Cykl nie jest efektem manipulacji komputerowej. Zdjęcia zostały wykonane na negatywach czarno-białych, a całość kompozycji powstała na etapie fotografowania – mówi autor Piotr Perczyński.

Piotr Stefan Perczyński – urodził się w roku 1950 w Białej Podlaskiej. Wykształcenie plastyczne oraz studia filozoficzne. W latach 1987–1995 związany z Gorzowskim Towarzystwem Fotograficznym. Od 1995 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików, obecnie Okręgu Lubelskiego. Uprawia fotografię klasyczną czarno-białą i barwną, fotografię otworkową oraz techniki chromianowe: gumę i pigment. Swoje prace prezentował dotychczas na 15 wystawach indywidualnych.

Piotr Stefan Perczyński, Autografy
Od 12 sierpnia do 11 września 2016 roku
Wernisaż i spotkanie z autorem 19 sierpnia 2016 roku, godz. 18.00
Galeria Za szafą we Wrocławiu

Dodaj komentarz