Jesienne Warsztaty Architektoniczne w Zakopanem

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury OSSA oraz Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego zaprasza na jesienne Warsztaty Architektoniczne OSSA 2016 organizowane przez studentów kierunku Architektura Politechniki Krakowskiej, Akademii Krakowskiej oraz Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

„Warsztaty Architektoniczne OSSA 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Warsztaty Architektoniczne OSSA 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty stowarzyszenia OSSA są corocznym prestiżowym wydarzeniem dla studentów architektury w Polsce. W tym roku potrwają od 15 do 23 października.

Uczestnikami warsztatów zostanie 100 najlepszych studentów architektury wyłonionych na podstawie konkursu prac zgłoszeniowych, a następnie podzielonych na 10 grup. Każda grupa składa się z 10 studentów i tutorów – odmiennie do wcześniejszych edycji będą to pary multidyscyplinarne – architekci wraz z socjologami, artystami, urbanistami, aktywistami. Podczas tegorocznej edycji warsztatów uczestnicy skupią się na zakopiańskich skrajnościach przejawiających się na wielu płaszczyznach, w tym architekturze. Spróbują ustosunkować się do relacji góralskiego regionalizmu, tradycji oraz rozpowszechniającej się kiczowatej oprawy wizualnej miasta, która wrosła już w jego wizerunek.

Jesienne Warsztaty Architektoniczne OSSA 2016
Organizator: OSSA Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury, Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego
Od 15 do 23 października 2016 roku
Zakopane

Dodaj komentarz