• 2016-08-16

Przeszłość dla przyszłości

Po krótkiej przerwie wystawa Przeszłość dla przyszłości w Małopolskim Ogrodzie Sztuki jest dostępna dla zwiedzających jeszcze do 28 sierpnia.

„Przeszłość dla przyszłości” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Przeszłość dla przyszłości” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Bulanda i Włodzimierz Muchaznają się od 40 lat, a ich wspólna firma obchodzi właśnie ćwierćwiecze. Komputer traktują jak konieczne narzędzie, a czas jako największą wartość. Nie ustępują w walce o jakość projektów, bo najważniejsze jest dla nich czyste sumienie. Laureaci Honorowej Nagrody SARP, najwyższego wyróżnienia architektonicznego w kraju przyznanego za całokształt twórczości oraz wybitne zasługi dla polskiej architektury goszczą z wystawą w krakowskiej Galerii Architektury GAGA.

Nasze projekty najczęściej dotyczą relacji między tym co stare a nowym; między zastaną architekturą i urbanistyką ze współczesnym językiem i nowym projektem, filtrowanym przez historyczny kontekst. Nasze wewnętrzne credo mówi, że odkrywamy przeszłość dla przyszłości – to jest, według nas istota architektury – mówią w rozmowie z kuratorem Galerii Architektury GAGA.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych realizacji warszawskiego tandemu Bulanda Mucha są m.in. Siedziba BRE Bank w Bydgoszczy, biurowiec Corporate Profiles na warszawskim Żoliborzu czy Papiernia w Konstancinie. Wszystkie one znacząco odcisnęły się w dorobku polskiej architektury ostatniego ćwierćwiecza, rozbudzając zarazem dyskusję na temat współczesnych standardów projektowania w kontekście historycznym. Te wyjątkowe obiekty a także wiele innych można zobaczyć po raz pierwszy w stolicy Małopolski.

Przeszłość dla przyszłości, Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha
Od 16 do 28 sierpnia 2016 roku
Galeria Architektury GAGA, MOS w Krakowie

Dodaj komentarz