Warsztaty ceramiczne

Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku zaprasza 13 sierpnia na warsztaty ceramiczne zatytułowane byli… było... prowadzone przez Wiesława Szumińskiego.

„byli...było...” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„byli...było...” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy sztuka może zatrzymać czas? Powstrzymać proces odchodzenia w niepamięć? Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów ceramicznych byli… było…, które towarzyszą wystawie pod tym samym tytułem. Inspiracją dla uczestników będą prace Wiesława Szumińskiego oraz wiersze Jerzego Ficowskiego z tomu Odczytywanie popiołów.

Zajęcia rozpoczną się od zwiedzania wystawy, rozmowy z autorem prac oraz wspomnienia o Jerzym Ficowskim w dziesiątą rocznicę śmierci poety. Następnie uczestnicy wybiorą jeden z wierszy Ficowskiego, który stanie się inspiracją do stworzenia „glinianej książki”… Nad procesem twórczym będzie czuwał Wiesław Szumiński.

Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały potrzebne do zajęć. Po zakończeniu warsztatów prace zostaną wypalone i uczestnicy będą mogli je odebrać. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

Wiesław Szumiński – urodził się w 1958 roku w Suwałkach. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza i w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych powrócił do Suwałk, gdzie mieszka i pracuje od dwudziestu lat. Związany jest z Ośrodkiem Pogranicze – sztuk, kultur, narodów w Sejnach. W suwalskim szpitalu psychiatrycznym od 1993 do 2014 roku realizował program arteterapii dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Tam też prowadził Galerię bez klamek. Jest autorem około trzydziestu indywidualnych wystaw malarstwa, rzeźb ceramicznych, grafiki i ilustracji książkowej w Polsce (Sejny, Suwałki, Łomża, Kraków, Poznań, Wigry, Krokowa) i za granicą (Ukraina – Kijów, Niemcy – Lipsk nad Odrą, Guterloch, Litwa – Wilno, Bośnia i Hercegowina – Mostar, Sarajewo, Włochy – Triest, Norwegia – Notoddem, Serbia – Belgrad). Brał również udział w wielu wystawach zbiorowych.

byli… było... warsztaty
Prowadzący: Wiesław Szumiński
13 sierpnia 2016 roku
Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Dodaj komentarz